A A+ A++

W ubiegłym roku realizowaliśmy projekt Augustów dla Bioróżnorodność, w ramach którego powstały wielopiętrowe nasadzenia rodzimych gatunków roślin, nasadzenia dojrzałych drzew, łąki kwietne, budki lęgowe, domki dla jeży, schrony dla nietoperzy i karmniki dla ptaków. Te ostatnie postanowiliśmy wykorzystać organizując aktywne lekcje dla dzieci z augustowskich szkół i przedszkoli. Uczniowie poznali zasady dbania o ptaki zimą, wspólna aktywność przyczyniła się do budowania poczucia troski o otoczenie.

Biebrzański Park Narodowy wspiera Augustów

Akcję wypełniania karmników przysmakami poprzedziła terenowa lekcja prowadzona przez Pana Dawida Wójcika z Ośrodka Rehabilitacji Zwierząt Biebrzańskiego Parku Narodowego. Dzieci wysłuchały ciekawostek na temat ptaków i dowiedziały się jakimi smakołykami warto je dokarmiać. Pan Dawid podkreślił, że warto uzupełniać karmniki suszonymi owocami, słoniną, zbożami i nasionami, a nie powinno się tego robić chlebem.

Po lekcji nadszedł czas na praktykę. Dzieci wypełniły przygotowane wcześniej karmniki ptasimi przysmakami.

Razem możemy więcej

Burmistrz przekazał dzieciom nowe karmniki, które będą mogły ustawić przy swoich szkołach i przedszkolach, by stworzyć kolejne miejsca przyjazne naszym skrzydlatym przyjaciołom.

– Cieszę się, że dzieci chętnie biorą udział w organizowanych przez nas terenowych, aktywnych lekcjach. To ważne żebyśmy wspólnie dbali o otaczającą nas naturę i uczyli młodych augustowian dobrych postaw – powiedział Burmistrz Augustowa Mirosław Karolczuk

Dzięki akcjom takim jak dokarmianie ptaków dzieci uczą się, że nawet małe gesty mogą mieć ogromny wpływ na środowisko.

UM Augustów

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułAnna Jachimczyk – o tym, co wzięła sobie do serca i nie tylko
Następny artykułPradziejowe emotikonki