Karolina Kawa nie dała rady. Oznacza to, że po singlach w meczu Polska – Brazylia jest remis 2-2 a o tym kto wygra w Billie Jean King Cup zdecyduje gra deblowa.

Przed czwartym, ostatnim pojedynkiem singlowym meczu Polska – Brazylia kapitan Dawid Celt zdecydował się na zmianę: ostatecznie Katarzyna Kawa zastąpiła Urszulę Radwańską, która dzień wcześniej przegrała własny mecz. Było to ich pierwsze spotkanie na zawodowych kortach. Polka to obecnie 133. rakieta świata, a Brazylijka  – 342.

Polska – Brazylia: pierwszy set dla Alves

Na korcie nie było tego widać. Źle się zaczęło i źle się skończyło. Pierwszego gema Polka przegrała “na sucho”. Potem nie było wiele lepiej. Polka ugrała trzy gemy w tym secie, ostatnią piłkę wpakowała w siatkę.

Polska – Brazylia: drugi set dla Alves

W drugim secie Polka grała znacznie lepiej. Prowadziła już 4-2, ale dała się dogonić na 4-4. W dziewiątym g … czytaj dalej