W końcu nadeszła przez wielu oczekiwana złota polska jesień. Planując rodzinny wypoczynek, Podkarpacie będzie doskonałą lokalizacją, aby zaznać odpoczynku w bliskim kontakcie z naturą, smakując regionalnych przysmaków i relaksując się z dala od zgiełku miasta. Oprócz malowniczych krajobrazów region ten ma do zaoferowania wiele atrakcji i szlaków turystycznych, które nie są już tak oblegane jak w trakcie wakacyjnych miesięcy.
Co ciekawego na Podkarpaciu w weekend? Jesień to idealny czas na odwiedzenie tego rejonu Polski
W nadchodzących miesiącach Podkarpacie stanie się rajem dla miłośników natury. Podziwiać będzie można nie tylko barwne lasy, podczas pieszych wędrówek, lecz także zaczerpnąć powietrza, organizując rowerową wyprawę. Niektóre z tras prowadzą przez wyjątkowe zakątki regionu, zahaczając m.in. o dolinę Sanu czy okoliczne uzdrowiska.
Dla zwolenników aktywnego wypoczynku czekają spływy kajakowe: Sanem czy Wisłokiem. Również grzybiarze będą zadowoleni, gdyż okolice obfitują w borowiki, podgrzybki i kozaki. Jest to doskonały sposób na spędzenie czasu na łonie natury, przy okazji zbierając smakowite dary lasu.
Gdzie można coś zwiedzić na Podkarpaciu? Region ma wiele atrakcyjnych miejsc dla turystów
Województwo podkarpackie to znacznie więcej niż zapierające dech w piersiach widoki Bieszczad i Beskidu Niskiego. Oprócz atrakcji przyrodniczych na zwiedzających czeka wiele interesujących obiektów, ukazujących kulturę i historię tego regionu Polski.
- W Muzeum Kultury Łemkowskiej zobaczymy tradycyjne łemkowskie domy i przedmioty codziennego użytku.
- Muzeum Bojków w Myczkowie prezentuje życie dawnych mieszkańców tych terenów, oferując także warsztaty kulinarne i rękodzielnicze.
- Bieszczadzka Szkoła Rzemiosła w Uhercach umożliwia udział w warsztatach ginących zawodów.
- Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie zaprasza na pokazy produkcji szkła.
- Warto zajrzeć do Muzeum Młynarstwa i Wsi w Ustrzykach Dolnych i przy okazji skosztować lokalnej kuchni w mieszczącej się obok restauracji.
- Muzeum Przyrodniczego Bieszczadzkiego Parku Narodowego poświęcone bieszczadzkiej florze i faunie.
Co więcej, w regionie Podkarpacia zachowało się dużo drewnianych cerkwi, które można zobaczyć, organizując sobie wycieczkę rowerową fragmentami Szlaku Architektury Drewnianej. Ma terenie województwa działa również kilka uzdrowisk. Najpopularniejsze z nich to: Polańczyk, Iwonicz, Horyniec, Rymanów i Latoszyn.
Jeśli masz ochotę, to zagłosuj w naszej sondzie, która znajduje się poniżej.
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS