A A+ A++

Smartwatche to doskonale znane urządzenia w przeciwieństwie do wciąż egzotycznych pierścieni, które według niektórych opinii mogłyby w przyszłości zastąpić inteligentne zegarki. Warto tu wyróżnić model, który będzie w stanie zmierzyć nie tylko wydolność naszego serca, ale także ocenić jego wiek.

Pierścień Oura może już mierzyć szeroki zakres czynników zdrowotnych związanych z sercem, takich jak tętno (także podczas treningu). Teraz firma dodaje dwie funkcje, które mogą określić, ile naprawdę lat ma serce użytkownika i jak zoptymalizować pracę układu oddechowego, aby poprawić zdrowie serca w dłuższej perspektywie. Tak, dokładnie producent ogłosił, iż pierścień będzie w stanie mierzyć wiek układu sercowo-naczyniowego i wydolność serca. Celem tych dwóch opcji jest umożliwienie użytkownikom sprawdzenia stanu zdrowia układu sercowo-naczyniowego i podjęcia proaktywnych działań.

Pierścień Oura dostanie funkcje mierzące wydolność i wiek serca.

Wiek sercowo-naczyniowy to termin, który pomaga zrozumieć, jak wygląda zdrowie serca w odniesieniu do wieku chronologicznego. Według Oury funkcja ta działa na zasadzie analizy obserwacji związanych z wiekiem na podstawie sygnału fotopletyzmografu (PPG). Ponadto gromadzone są dane dotyczące prędkości fali tętna (PWV) w celu pomiaru sztywności tętnic.

Po 14 dniach aplikacja wyświetli wskaźnik wieku sercowo-naczyniowego, który pokaże użytkownikowi, jak starzeje się jego układ naczyniowy (w ciągu pięciu lat) w porównaniu z wiekiem chronologicznym.

Według Oury użytkownicy podczas korzystania z tej funkcji zostaną najpierw poproszeni o wykonanie testu chodzenia. Stanowi to punkt odniesienia dla VO2 Max, który następnie przekłada się na wydolność serca.

Te funkcje nie są jeszcze dostępne i nie ma dokładnej daty wdrożenia. Jednak producent inteligentnych pierścieni twierdzi, że wprowadzenie dwóch nowych funkcji zaplanowano na koniec maja 2024 r.





Obserwuj nas w Google News

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułKim jest pan Schmitt? | spektakl
Następny artykuł2 edycja Międzypokoleniowych Warsztatów Fotograficznych