A A+ A++

Liczba wyświetleń: 816

Stacja państwowa Białorusi STV zaczęła inaczej nazywać w swoich programach Ukrainę, Polskę i Litwę, jest to związane z polityką – powiedział w rozmowie ze Sputnikiem w poniedziałek źródło w kręgach telewizyjnych.

[embedded content]

Wcześniej białoruskie władze niejednokrotnie oświadczały, że protesty na Białorusi są koordynowane z zagranicy. Lider kraju Alaksandr Łukaszenka oskarżał kraje zachodnie o bezpośrednią ingerencję w sytuację w republice, podkreślając, że zamieszkami sterują Stany Zjednoczone, a Europejczycy ich wspierają. Do państw, z których jego zdaniem koordynowane są protesty, należą Polska, Czechy, Litwa i Ukraina.

„Tak, w stosunku do Polski, Litwy i Ukrainy w programach STV używa się teraz nowych nazw – była Ukraińska Republika Ludowa, była republika litewska, była Polska Rzeczpospolita Ludowa” – powiedział rozmówca agencji. Jak dodał, jest to związane ze stanowiskiem, jakie zajęły Polska, Litwa i Ukraina ws. wyborów prezydenckich na Białorusi.

Wcześniej stacja STV pokazywała na swojej antenie programy o tych trzech krajach, w których znalazły się właśnie takie podpisy. Kanał STV na prośbę skomentowania tej sytuacji odpowiedział Sputnikowi, że na razie nie będzie wypowiadać się na ten temat.

Przypomnijmy, że 2 października MSZ Białorusi poinformowało, że poproszono Polskę i Litwę o ograniczenie do 9 października liczby dyplomatów na Białorusi z 50 do 18 i 25 do 14 pracowników. Ambasadorowie Białorusi w Polsce i Litwie zostali wezwani do Mińska w celu konsultacji. Jak oświadczył MSZ, jest to związane z „jawnie nieprzyjaznymi ruchami” wobec Mińska ze strony tych dwóch państw Unii Europejskiej, które otwarcie ingerują w sprawy wewnętrzne i ignorują podstawowe, suwerenne prawa Białorusi.

Źródło: pl.SputnikNews.com

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułPomorska branża turystyczna poznała efekty lęborskiego projektu Szlaki Dziedzictwa Bałtyckiego. Wierzenia i religie na obszarze Południowego Bałtyku
Następny artykułCo jeść, a czego nie, gdy masz grypę żołądkową?