A A+ A++

Niemcy nałożyły na Telegram grzywnę w wysokości 5,1 miliona euro za odmowę podporządkowania się niemieckim nakazom cenzury.

Federalny Trybunał Sprawiedliwości stwierdził, że platforma do przesyłania wiadomości odmówiła użytkownikom możliwości zgłaszania nielegalnych treści i nie podporządkowała się nakazowi ustanowienia fizycznego biura, w którym można składać skargi, zgodnie z niemieckimi przepisami regulującymi platformy mediów społecznościowych. Władze niemieckie dodały, że ich próby skontaktowania się z kierownictwem Telegrama w Zjednoczonych Emiratach Arabskich nie powiodły się. Firma prawnicza z siedzibą w Niemczech powiedziała, że ​​reprezentuje osoby odpowiedzialne za Telegrama, ale według Federalnego Trybunału Sprawiedliwości nie jest to wystarczające.

Niemcy od dawna próbują zmusić Telegram do współpracy. Groźby zablokowania aplikacji i usunięcia ze sklepów niewiele dały, więc rząd sięgnął po kary finansowe.

„Operatorzy usług komunikacyjnych i sieci społecznościowych ponoszą szczególną odpowiedzialność za działanie przeciwko podżeganiu do nienawiści i przemocy na swoich platformach” – powiedział w oświadczeniu minister sprawiedliwości Marco Buschmann. „Tych wymagań prawnych i tej odpowiedzialności nie można uniknąć, starając się być nieosiągalnym”. Telegram znalazł się pod ostrzałem rządu niemieckiego w ostatnich latach. Na początku tego roku policja federalna ostrzegła, że ​​platforma przesyłania wiadomości jest wykorzystywana do „radykalizacji” i atakowania lekarzy, polityków i naukowców zaangażowanych w działania związane z koronawirusem.

Niemcy od dawna chcą zmusić Telegram do współpracy. Na początku roku nawoływano do całkowitego zbanowania aplikacji, a później rząd próbował naciskać, grożąc usunięciem Telegrama z największych sklepów: Google Play i Apple Store i oskarżając gigantów o udostępnianie apki popularnej przez “ekstremistów” i “zwolenników teori spiskowych”. Teraz sięgnięto po naciski finansowe, choć Telegram może się jeszcze odwołać od nałożonej kary.

Zobacz także:





Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułKolejna inwestycja w Zmiennicy zakończona [ZDJĘCIA]
Następny artykułDziś Międzynarodowy Dzień Krajobrazu