A A+ A++

W nocy z soboty na niedzielę (27-28 marca), jak większość krajów Europejskich, zmieniamy czas na letni. W praktyce oznacza to przestawienie godziny z 2:00 w nocy na 3:00. Większość urządzeń elektronicznych, telefony czy komputery nie wymagają naszej interwencji, a tym bardziej przerywania snu. 

W 2019 roku zmianą czasu zajmowała się Komisja Europejska. Na podstawie przeprowadzonej wcześniej ankiety rekomendowano zaprzestanie od 2021 roku zmian czasu i utrzymanie letniego. Początkowa idea oszczędności w zużyciu energii elektrycznej dzięki zmianom czasu, dziś przynosi niewielkie rezultaty. W marcu 2019 roku Parlament Europejski zatwierdził przepisy znoszące zmianę czasu, ale ostateczne decyzje są w rękach państw członkowskich. Tu na razie nie ma zgody wszystkich państw. 

Zmiany czasu na letni i zimowy odbywają się w blisko 70 krajach świata. W Polsce zmianę czasu wprowadzono w okresie międzywojennym, następnie w latach 1946-1949 i 1957-1964, a już od 1977 nieprzerwanie zmieniamy czas na letni i zimowy. Rosja od 2014 roku jest jedną strefą czasową i na stałe cała przeszła na czas zimowy.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułŚmiertelny wypadek. Mężczyzna został potrącony na przejściu dla pieszych?
Następny artykułTsunoda mniej przeklinał