A A+ A++

Oczywiście to wiedza prawnicza pozostaje bezsprzecznie kluczowa oraz nadrzędna. W przypadku transakcji dotyczących np. spółek biotechnologicznych pojawia się wiele spraw związanych ze specyficzną dla tej branży ochroną praw własności intelektualnej. Pamiętajmy, że wchodzimy w okres, w którym dzięki wykorzystaniu nowoczesnych technologii dostęp do wiedzy czysto prawniczej staje się coraz bardziej zautomatyzowany. Można przecież w ciągu ułamka sekundy uzyskać odpowiedź na pytanie, jak dana kwestia jest regulowana w prawie.

Od prawnika wymagamy tego, by nie tylko znał prawo, ale przede wszystkim umiał je adekwatnie oraz w najlepszym interesie klienta zastosować pod dany kazus biznesowy.

No właśnie, automatyzacja. Kancelarie prawnicze coraz częściej stosują sztuczną inteligencję w procesie przetwarzania masowych danych związanych np. z przeglądem due diligence. Czy automat kiedyś zastąpi prawnika?

Już dziś maszyna jest w stanie w pełni samodzielnie sporządzić umowę, na szczęście to jednak wciąż człowiek decyduje o tym, jakie założenia do niej wprowadzić. Zresztą dziś bezapelacyjnie żyjemy w epoce, gdzie to właśnie dane oraz umiejętność ich inteligentnego wykorzystania stały się nowym sposobem budowy trwałej przewagi konkurencyjnej. W biznesie zawsze liczyła się wiedza o rynku, ale dziś tak naprawdę wygrywa ten, kto z pomocą nowoczesnych technologii potrafi te dane odpowiednio uporządkować, odczytać i wyciągnąć z nich praktyczne wnioski.

To jest ważne także w procesie prowadzenia transakcji i negocjacji umów, choćby dlatego, by wiedzieć, na jakich warunkach zawierano podobne umowy. Ale gdy przychodzi zmierzyć się z nowatorskimi transakcjami, o któ … czytaj dalej

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułNokaut! Tak wygląda tabela Ligi Narodów po wielkim zwycięstwie Polek
Następny artykułDzień Samorządu Terytorialnego: 27 maja świętem lokalnych społeczności