A A+ A++

– Zapraszamy zarówno osoby, które już widziały spektakl i chciałyby przypomnieć sobie związane z nim emocje, a także tych, którzy jeszcze nie mieli takiej sposobności. Przenieśmy się w czasy włoskiego renesansu wykreowane przez reżysera i scenarzystę sztuki – Juliusza Machulskiego – czytamy na stronie teatru.

“Machia” to spektakl, na który powinny przyjeżdżać wycieczki. Nie ze szkół, ale z rządu, parlamentu i samorządów. Pod płaszczem XVI-wiecznych podzielonych Włoch i fragmentu biografii Niccolo Machiavelliego Juliusz Machulski sprytnie przemyca uniwersalne prawdy o solidarności, zjednoczeniu i służeniu dobru ogólnemu. Choć Machia występuje w roli adwokata diabła i głosi poglądy, które z etyką nie mają wiele wspólnego. Ale w polityce, jego zdaniem, nie ma miejsca na moralność. Zbrodnia jest zbrodnią tylko wtedy, gdy się nie uda, mniejsze zło jest czasem dobrem, a cel uświęca środki – to zasady, które znamy nie tylko z XVI-wiecznej Florencji.

Świetne role Adama Ferencego i Piotra Głowackiego oraz zaskakujące zakończenie spektaklu powoduje, że tę propozycję trzeba zobaczyć koniecznie.

Aby obejrzeć bezpłatnie spektakl, wystarczy wejść na stronie Teatru Starego. Rejestracja spektaklu nakręconego w grudniu 2020 roku będzie dostępna do 25 lutego. 

“Machia” – autor, reżyser – Juliusz Machulski. Scenografia, kostiumy, światło – Justyna Łagowska. Muzyka – Piotr Selim. Występują: Adam Ferency, Piotr Głowacki, Marta Ledwoń. Prapremiera odbyła się 5 maja 2014 roku w Teatrze Starym w Lublinie.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułNie miała pieniędzy na podpaski, więc robiła je ze starych ubrań. Oto ubóstwo menstruacyjne
Następny artykułOpel Combo 1.5 Diesel: trochę cargo, a trochę załogowy