A A+ A++

Teatr Powszechny w Warszawie uruchomił własny, niezależny kanał VOD (+wideo na życzenie+), aktywny pod adresem: www.vod.powszechny.com. Nowe narzędzie jest przeznaczone do transmisji online spektakli granych na żywo w siedzibie teatru; będzie także głównym miejscem udostępniania nagrań spektakli spoza bieżącego repertuaru i innych form twórczości teatralno-filmowej” – poinformował w środę rzecznik prasowy teatru Mateusz Węgrzyn.

Zapowiedział, że premierowym wydarzeniem na kanale VOD Teatru Powszechnego będzie transmisja na żywo spektaklu “Mein Kampf” w reżyserii Jakuba Skrzywanka, która odbędzie się 24 października o godz. 19.

Mein Kampf zyskał uznanie widzów, którzy docenili odwagę twórców i siłę artystycznego przekazu. O spektaklu pisały liczne media zagraniczne, m.in. The New York Times, The Jerusalem Post i The Economist” – przypomniał Węgrzyn.

W 2021 r. na elektronicznym Audioriver m.in. Baasch, BICEP i Gorgon City
W 2021 r. na elektronicznym Audioriver m.in. Baasch, BICEP i Gorgon City

Zobacz również

Jak wyjaśnił, spektakl grany na Scenie Dużej Teatru Powszechnego “będzie emitowany w czasie rzeczywistym i dostępny dla wszystkich, którzy w systemie VOD zakupią online bilety z kodem”.

“Od dłuższego czasu pracujemy nad łączeniem tradycyjnego teatru i nowych technologii. Spektakl transmitowany na żywo bezpośrednio ze sceny pozwala odczuć atmosferę wieczoru teatralnego – obserwować na bieżąco reakcje widowni, odczuwać jej energię i wpływ na grę aktorów. Dzięki temu dzieło nabiera dodatkowych sensów i jest otwarte na nowe interpretacje, być może niedostępne w tradycyjnym teatrze” – czytamy w informacji przesłanej PAP.

Podkreślono, że Teatr Powszechny w ten sposób stara się “wypełniać misję docierania do jak najszerszej grupy odbiorców, nie tylko w Warszawie“.

Teatr VOD daje unikatową możliwość uczestniczenia w spektaklu bez wychodzenia z domu. Wystarczy stworzyć osobiste konto na portalu, by łatwo i szybko korzystać z udostępnianych treści. Poszczególne transmisje i spektakle repertuarowe będą biletowane (automatyczny zakup biletów online), a pozostałe treści będą dostępne bez opłaty” – wyjaśniono.

Wychodzimy z założenia, że teatr publiczny w obecnej sytuacji epidemiologicznej oraz polityczno-społecznej za wszelką cenę nie powinien zaprzestać działalności – chodzi o utrzymanie bezcennych wartości każdego teatru, czyli u … czytaj dalej

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułZakażenie koronawirusem w Bibliotece Publicznej w Ożarowie Mazowieckim
Następny artykułKsenia Lukyanchikova w serialu na antenie TVP. Aktorka zachwyca urodą