A A+ A++

Podziel się na Facebooku

Tweet (Ćwierkaj) na Twitterze

Ukryte piękno tego świata, wrażliwość krusząca dotychczasowe schematy myślenia i rzadko spotykana wymiana darów to wszystko czeka na widzów spektaklu muzycznego „Pieśń nad pieśniami” w wykonaniu Teatru EXIT.

Uznani, pełnosprawni oraz niepełnosprawni artyści, „zdrowemu”, „pięknemu”, i „nowoczesnemu” światu opowiadają… o miłości. Serdecznie zapraszamy na wyjątkowy spektakl dotykający sedna chrześcijańskiego życia.

W Jaworznie spektakl zostanie wystawiony w piątek, 4 września, w Domu Wspólnoty Betlejem na Dąbrowie Narodowej. Projekt jest współfinansowany ze środków PFRON.
Partner Fundacja PZU.

O SPEKTAKLU

Scenariusz / adaptacja „Pieśni nad Pieśniami” – Maciej Sikorski
Reżyseria – Maciej Sikorski
Muzyka – Adam Szewczyk
Scenografia – Anna Mendera
Występują:
Natalia Lewandowska, Marcin Konik, Asia Sych, Ryszard Waligóra, Kamil Padlikowski, Adam Szewczyk, Tomasz Drozdek
ze specjalnym udziałem
kwartetu smyczkowego ze Szkoły Muzycznej II stopnia im. Bronisława Rutkowskiego w Krakowie
________________________________________
O TEATRZE

Teatr EXIT, powstał w listopadzie 2016 roku w Krakowie, w ramach warsztatów terapii zajęciowej Stowarzyszenia „KLIKA”, które na różne sposoby aktywizuje osoby z niepełnosprawnościami. To MIEJSCE SPOTKANIA artystów niepełnosprawnych z pełnosprawnymi.

Teatr EXIT to przestrzeń, w której spotykają się DWA ŚWIATY – osoby niepełnosprawne, w zdecydowanej większości bardzo chore – cierpiące na wielokończynowe porażenie mózgowe, niewidome, niepełnosprawne intelektualnie oraz pełnosprawni artyści o uznanym dorobku. Te pozornie odległe światy łączy WSPÓLNA PASJA – TEATR I MUZYKA. Ich spotkanie sprowadza się do wzajemnego uczenia się siebie. Tylko wówczas możliwe jest prawdziwe przyjęcie siebie nawzajem, czyli wspólna WYMIANA DARÓW.

Świat artystyczny w wielkiej swej części utkany jest z egoizmu, chęci błyszczenia przed innymi. W naszym teatrze próbujemy odnaleźć się w sytuacji dzielenia naszymi zdolnościami. Ufamy, że otrzymaliśmy je po to, żeby służyć nimi innym ludziom. Dla zaprzyjaźnionych z nami ludzi sztuki osoby niepełnosprawne są wielkim darem. Oni również mogą się tu bardzo wiele nauczyć. Tego jak WAŻNY JEST DRUGI CZŁOWIEK, jak WAŻNE SĄ RELACJE, że można zachwycić się drugim człowiekiem tak po prostu, bez chęci skorzystania na znajomości, tak typowej dla „normalnego” świata.

W Teatrze EXIT SZUKAMY WSPÓLNIE PRAWDZIWEGO PIĘKNA, a nie atrakcyjności. Chcemy naszą sztuką budować człowieka, prowadzić go ku prawdziwemu szczęściu, a nie ulotnej przyjemności, którą jakże często ze szczęściem mylimy. Nasza twórczość opiera się w wielkiej części na Słowie Bożym, gdyż wierzymy, że to ono ma moc zmieniać ludzi i prowadzić ich do prawdziwego szczęścia. MAMY AMBICJĘ TWORZYĆ RZECZY PIĘKNE w świecie zawłaszczonym przez brzydotę. Nie chcemy skandalu czy szyderstwa, CHCEMY SPOTKANIA I RELACJI.

Pragniemy budować przykład dla ludzi chorych i MÓWIĆ IM, ŻE JEST NADZIEJA, że nie można się poddawać. Osobom zdrowym zaś pragniemy pokazać piękno wynikające z dzielenia się i pomagania innym.

IPRA

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułSłabe zbiory i wysokie ceny kawy
Następny artykułHOŁD POLEGŁYM PODCZAS II WOJNY ŚWIATOWEJ