A A+ A++

Producenci farb z całego świata oraz projektanci wnętrz już wybrali swoje typy. Jesteście ciekawi, które kolory będą w ich ocenie swoistym must have w 2020 roku? Poznajcie werdykt ekspertów od aranżacji i zobaczcie, które barwy mają szansę zdominować wnętrza w tym roku.

Autor: housemarket.pl 18 lutego 2020 11:48

Rok 2020 we wnętrzach upłynie pod znakiem natury. Specjaliści prognozują, że już niebawem nastąpi odwrót od sztucznych odcieni i jaskrawych barw, a tegoroczne aranżacje będą wynikiem inspiracji paletą kolorów ziemi. Nie brakuje jednak głosów, że zaprojektowane w tym roku wnętrza będą wabić luksusem i ociekać złotymi dekoracjami, ciesząc oko paletą beży przeplatanych wszystkimi odcieniami różu. I choć w obliczu tak skrajnie różnych prognoz trudno czasem znaleźć wnętrzarską równowagę, jedno jest pewne – w trendach na 2020 na pewno znajdziecie coś dla siebie.

Kolorystyczna wyrocznia, światowy specjalista w zakresie kolorów, jednostka badawcza będąca częścią firmy Pantone Inc. – Instytut Koloru Pantone – kolorem roku ogłosił Classic Blue, czyli ponadczasowy odcień niebieskiego. Ten elegancki i spokojny, ale jednocześnie wyrazisty kolor podbił nie tylko serca pracowników Instytutu. Jego wybór z dużą aprobatą przyjęli również producenci farb, mimo że w przeszłości nie zawsze podzielali zdanie specjalistów z Pantone. Czym Classic Blue ujął swoich entuzjastów? Classic Blue jest dla wielu odzwierciedleniem wyglądu nieba po zmierzchu. Ten odcień ma niezwykły wpływ na naszą psychikę: uspokaja, koi i wycisza. Jak zatem wprowadzić go do wnętrza, by mógł bez przeszkód spełniać swoją funkcję?

– Classic Blue jest niezwykle uniwersalny. Mimo że to dość intensywna barwa, świetnie współgra z innymi kolorami, tworząc niebanalne kompozycje aranżacyjne. Spróbujmy zestawić go z klasyczną szarością, bawmy się tkaninami i meblami w tym odcieniu, przemycajmy je do wnętrza pod postacią drobnych dodatków. Konfiguracji kolorystycznych może być naprawdę wiele! Niesamowite wrażenie z pewnością zrobi również w połączeniu z brudnym różem, którego rola kolorystyczna także została podkreślona w 2020 roku – podpowiada Renata Mikuś, stylistka marki Dekoria.

Potencjał różu został doceniony przez markę Benjamin Moore, producenta farb ze Stanów Zjednoczonych. Eksperci marki zaręczają, że jasny, nieco przydymiony odcień różu wciąż będzie na topie.

Czasy, w których kolor różowy był zarezerwowany wyłącznie dla małych dziewczynek, odeszły w zapomnienie. Dziś można go używać w każdym wnętrzu – z pewnością doda pomieszczeniu elegancji oraz szyku. Delikatne odcienie różu mogą być też receptą na złapanie stylizacyjnej równowagi – dobierając do nich motyw delikatnych kwiatów, uzyskacie bardzo subtelny i wdzięczny efekt. Obawiacie się przytłoczenia swojego wnętrza nadmiarem słodyczy? Postawcie na jeden wyrazisty element w tym kolorze – może być to tkanina, którą obijecie sofę, lub gustowną lampę.

Zieleń w aranżacji wnętrz

Zielony zagości we wnętrzach. Delikatny odcień zielonego jest połączeniem ciepłej szarości i zgaszonych, ziemistych zieleni oraz błękitu. Brzmi intrygująco? To barwa, która jak żadna inna sprzyja relaksowi i odnajdywaniu życiowej równowagi. Tranquil Dawn to kolor roku według Global Aesthetic Center AkzoNobel, czyli producenta farb i lakierów.

– Tegorocznym aranżacjom będzie towarzyszyć odcień delikatnej mięty, który świetnie łączy się z innymi kolorami. Można ją zestawić m.in. z jasnymi pastelami, ciemniejszymi brązami czy złotem. Idealnie sprawdzi się zarówno na ścianach, jak i jako element wykończenia wnętrz. Można przemycić ją do pomieszczenia w postaci gustownej lampy, efektownych wazonów czy obicia fotela – mówi Renata Mikuś.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułBergman w “domu ludu”
Następny artykułMichał Wroński: Oprócz wiedzy największą wartością szkoły filmowej są ludzie