A A+ A++

Czytaj też: Co robić, gdy trafi nam się pasywno-agresywny szef? „Można to ignorować, ale to pomaga tylko do pewnego momentu”

1. Bezpieczeństwo w sieci, czyli cybersecurity

Coraz większe zagrożenia płynące z wykorzystywania nowych technologii nakręcają zapotrzebowanie na stanowiska związane z tzw. cyberbezpieczeństwem. Dlatego na rynku widać coraz więcej rekrutacji na stanowiska typu: Cybersecurity Engineer, Cybersecurity Architect, Pentester, Cloud Security Engineer, DLP Engineer czy Cyber Risk Analyst. Według danych Antala z 2022 roku tacy specjaliści mogą na początku swojej kariery otrzymywać wynagrodzenie od 6 do 12 tys. zł brutto miesięcznie, a specjaliści z wieloletnim doświadczeniem — nawet do 20 tys. zł.

– W 2023 r. przy nadchodzącym zwolnieniu wynikającym z kryzysu gospodarczego, popyt na informatyków może wyrównać się z podażą. Z pewnością ta sytuacja na rynku spowoduje spowolnienie procesów rekrutacyjnych, dodatkowo będziemy mieli większą liczbę kandydatów pod dany profil i delikatnie mogą przesunąć się czynniki negocjacyjne wynagrodzeń na korzyść pracodawcy. Obecny rynek w Polsce dla specjalistów informatycznych wciąż jest bardzo dobry, a kandydaci w dalszym ciągu są atrakcyjni pod kątem ich umiejętności i poziomu wynagrodzenia – komentuje Karolina Giza, Team Leader Antal, IT Services.

Wzrost zainteresowania obszarem cybersecurity zauważa też Mikołaj Jaskiewicz, Division Manager IT & Telco, Cpl.

czytaj dalej

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułJadczak na tropie “afery” z Tomaszem Porębą. Jest odpowiedź
Następny artykułPierścienie Saturna czasem mają szprychy, a czasem ich nie mają