A A+ A++

Spółka Tauron Wydobycie, która od początku tego roku nie należy już do grupy energetycznej Tauron, nie zdąży ze zmianą nazwy – jak planowano – do końca tego roku – wynika z informacji spółki, która poprosiła Grupę o możliwość korzystania ze starej nazwy maksymalnie przez kolejny rok.

Tauron Wydobycie przyzwyczajone do nazwy. Chce z niej korzystać w 2024 r.
/ Tauron

Od początku tego roku wyłącznym właścicielem spółki Tauron Wydobycie, skupiającej kopalnie Sobieski, Janina i Brzeszcze, jest Skarb Państwa. Po wyjściu z grupy kapitałowej Taurona, na mocy zwartego porozumienia górnicza firma utrzymała jednak prawo do używania swojej nazwy do końca 2023 r.

Nieoficjalnie jako najbardziej prawdopodobną nową markę wymienia się Polski Koncern Wydobywczy. Spółka nie komentuje tych doniesień.

Obecnie – jak poinformował PAP Marcin Maślak, odpowiedzialny w Tauronie Wydobycie za kontakty z mediami – spółka prowadzi procedurę zmiany statutu przed organami korporacyjnymi. Po uzyskaniu ich zgody, złożony zostanie stosowny wniosek do Krajowego Rejestru Sądowego.

“Zmiana marki nastąpi z dniem rejestracji zmiany statutu przez KRS. W związku z tym, oraz ze względów organizacyjnych, spółka wystąpiła do Tauron Polska Energia o możliwość wydłużenia okresu korzystania z marki Tauron” – podał Marcin Maślak.

Jak dowiedziała się PAP w Grupie Tauron, wniosek Taurona Wydobycie dotyczy możliwości korzystania z dotychczasowej nazwy przez kolejny rok. Decyzja w tej sprawie nie została jeszcze podjęta.

“W związku z licznymi zmianami, jakie muszą nastąpić w obszarze identyfikacji wizualnej i formalnej spółki, obecnie nie możemy jednoznacznie zadeklarować terminu zmiany nazwy, ale z pewnością nastąpi ona w najbliższym możliwym terminie po uzyskaniu wszelkich zgód formalnych i zarejestrowaniu” – dodał rzecznik.

Przedstawiciel firmy nie skomentował nieoficjalnych informacji uzyskanych przez PAP w Tauronie Wydobycie (zarówno od przedstawicieli strony społecznej, jak i dyrekcji), że spółka przymierza się do przywrócenia dawnej nazwy PKW, rozwijanej jednak nie, jak w latach 2005-2014, Południowy Koncern Węglowy, ale Polski Koncern Wydobywczy.

Tauron Wydobycie jest trzecią pod względem wielkości wydobycia węgla górniczą spółką, po Polskiej Grupie Górniczej i Jastrzębskiej Spółce Węglowej. Zatrudnia ponad 6,3 tys. osób w trzech zakładach górniczych: Sobieski, Janina i Brzeszcze.

mab/ amac/

Źródło:PAP
Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułCo należy zrobić, gdy chcemy dorobić klucz do zamka w drzwiach? 
Następny artykułBramkarz Zagłębia ukarany za swoje zachowanie