Tauron obala smogowe mity
21.10.2020r. 11:49
– Ciepło sieciowe jest istotnym narzędziem w walce ze smogiem w polskich miastach. Spaliny pochodzące z elektrociepłowni poddawane są oczyszczaniu w profesjonalnych elektrofiltrach, których sprawność w Tauron Ciepło wynosi 99,9 proc. – wyjaśnia Wojciech Frank, wiceprezes zarządu spółki.
Grupa zaznacza, że rozbudowa sieci ciepłowniczej w aglomeracji śląsko-zagłębiowskiej ma ogromny wpływ na ograniczenie niskiej emisji w regionie. W 2020 roku Tauron Ciepło zrealizuje inwestycje umożliwiające przyłączenie nowych odbiorców wykorzystujących łącznie ok. 32 megawatów mocy cieplnej, co w przybliżeniu odpowiada przyłączeniu np. 10 tys. mieszkań.
– Inwestycje przyłączeniowe prowadzone są w na terenie całej aglomeracji śląsko-zagłębiowskiej. Ciepło sieciowe zyskało m.in. nowe osiedle przy ulicy Rzepakowej w katowickim Brynowie, oraz kolejne budynki osiedli przy ul. Bytkowskiej, Ceglanej i Baildona – wymienia Wojciech Frank.
Z materiałów przygotowanych w ramach akcji #WeźNieSmoguj można dowiedzieć się na przykład dlaczego elektrociepłownia jest najbardziej ekologicznym źródłem wytwarzania ciepła w miastach, czemu ogrzewanie sieciowe opłaca się bardziej niż domowy piec na węgiel, i w końcu, czemu ciepło z sieci przeciwdziała powstawaniu smogu.
Materiały przygotowane przez Spółkę mogą być wykorzystane przez nauczycieli w ramach edukacji proekologicznej czy prospołecznej, np. podczas lekcji biologii, geografii czy lekcji wychowawczych. Dodatkowo uczniowie dowiedzą się: w jaki sposób elektrociepłownie tworzą ciepło sieciowe i dlaczego ciepło sieciowe jest czyste, czym jest niska emisja oraz w jaki sposób elektrociepłownie filtrują spaliny.
Tegoroczny sezon ciepłowniczy w aglomeracji śląsko-zagłębiowskiej rozpoczął się w ostatnich dniach września. Już na początku października 90 procent wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych – odbiorców Taurona Ciepło zdecydowało o rozpoczęciu sezonu grzewczego dla swoich mieszkańców.
W Tauron Ciepło zgłoszenie rozpoczęcia sezonu grzewczego możliwe jest on-line, za pośrednictwem elektronicznego Biura Obsługi Klienta (eBOK Ciepło) lub poprzez wysłanie wniosku drogą mailową. W obu przypadkach konieczne jest podanie adresu dostawy ciepła. Warto przypomnieć, że dostawy są uruchamiane i wstrzymywane w dowolnym terminie, na wniosek wspólnoty, spółdzielni lub zarządcy obiektu.
Tauron Ciepło jest największym dystrybutorem ciepła sieciowego w aglomeracji śląsko-dąbrowskiej i jednym z największych takich podmiotów w kraju. W ubiegłym, najdłuższym od lat sezonie grzewczym, firma dostarczyła 10 milionów GJ ciepła do prawie 800 tysięcy mieszkańców.
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS