A A+ A++

Na kanale Youtube tarnowskiego Teatru Solskiego będzie można obejrzeć cztery spektakle komediowe, wziąć udział w klubie festiwalowym oraz obejrzeć wystawę. To propozycje w ramach 24 edycji Festiwalu Talia dostępnej on-line.

Teatr Solskiego zaprasza na spektakle komediowe: klasyczną „Księżniczkę na opak wywróconą” i „Śluby panieńskie”, muzyczne „Heroiny” oraz „Brzydala” z tarnowskim akcentem. W tym roku ze względu na sytuację epidemiczną Talia będzie przeprowadzona w sposób szczególny.

– Po premierze spektaklu „Mayday”, który jest częścią tegorocznego Festiwalu Talia, zdecydowaliśmy się na kontynuowanie go w formie on-line. Pokażemy tylko te spektakle, na które udało nam się uzyskać prawa autorskie do publikacji. Póki co nie możemy się spotkać w teatrze, a zaproponowane przez nas nagrania odbiegają od tego co możemy zobaczyć na żywo w teatrze. Mamy jednak nadzieję, że zechcecie Państwo nas przyjąć w te jesienno – zimowe wieczory do swoich domów. Chcielibyśmy aby ten komediowy repertuar Talii – online pomógł choć na chwilę oderwać się od codziennych trosk i przyniósł nieco dobrego relaksu – mówi dyrektor artystyczna Matylda Baczyńska.

Na kanale Youtube tarnowskiego teatru będą bezpłatnie udostępnione linki do poszczególnych tytułów. Monika Faron poprowadzi klub festiwalowy, a Magdalena Burdzyńska zaprezentuje (on-line) wystawę „Potwory letnie”.

Pedro Calderon de la Barca „Księżniczka na opak wywrócona” imitował: Jarosław Marek Rymkiewicz;
reżyseria: Marcin Hycnar
Występują: Matylda Baczyńska, Ewa Jakubowicz, Kinga Piąty, Aleksander Fiałek, Fabian Kocięcki, Filip Kowalczyk, Jerzy Pal, Kamil Urban

„Księżniczka na opak wywrócona” to sceniczny żart pełen zaskakujących perypetii, zabawnych qui pro quo, zamian ról, przebieranek, intryg i gier, w które wikłają się bohaterowie, by walczyć o miłość. Opowieść o zakochanej księżniczce i porwanej córce ogrodnika skrzy się dowcipem dzięki błyskotliwym dialogom i piosenkom w genialnej autorskiej imitacji Jarosława Marka Rymkiewicza.

Link do spektaklu: https://www.youtube.com/watch?v=ciV6TgCHky4

Pozostałe tytuły, które będą udostępniane online to:

„Heroiny” scenariusz i reżyseria Agata Biziuk
Występują: Matylda Baczyńska, Karolina Gibki, Kinga Piąty, Aleksander Fiałek

Tragikomiczny spektakl muzyczny na podstawie autorskiego tekstu Agaty Biziuk. Spektakl w przewrotny sposób oddaje głos takim bohaterkom jak: Królowa Jadwiga, Bona Sforza czy Anna Jagiellonka. Historię przecież tworzyli nie tylko herosi, ale również one – Heroiny. Gościnnie obok matek narodu wystąpi również Ojciec, czyli Stanisław ze Szczepanowa. Spektakl dla widzów do 16 roku życia.

Marius von Mayerbung „Brzydal” tłumacz: Michał Ratyński, reżyseria: Łukasz Fijał
Występują: Matylda Baczyńska/Ewa Sąsiadek, Aleksander Fiałek, Ireneusz Pastuszak, Tomasz Piasecki

„Brzydal” jest historią pełną ironii, obnażającą cynizm relacji między ludźmi i manipulacji medialnej. W interpretacji Łukasza Fijała, Lette staje się ofiarą opinii społecznej, ale też własnej psychologicznej autosugestii. Brzydal to człowiek utkany z opinii świata zewnętrznego, stworzony na wzór reklam, zdjęć i idealnych wizerunków, którymi jest otoczony. Mayenburg prowadzi opowieść w charakterystyczny dla siebie sposób- jego język jest groteskowy, momentami brutalny i nieprzyzwoicie śmieszny.

Aleksander Fredro „Śluby panieńskie” reżyseria: Wojciech Malajkat
Występują: Matylda Baczyńska/Katarzyna Pośpiech, Ewa Jakubowicz, Dominika Markuszewska, Aleksander Fiałek, Filip Kowalczyk, Ireneusz Pastuszak, Tomasz Wiśniewski.

Jedna z najbardziej znanych komedii Aleksandra Fredry w reżyserii Wojciecha Malajkata. „Śluby panieńskie” to zabawna, lekka i wciąż aktualna opowieść o odwiecznej wojnie płci, w której wszystkie chwyty są dozwolone. Nieśmiertelna tematyka bawi do łez i obnaża niezmienność ludzkich postaw w obliczu porywów serca

XXIV Ogólnopolski Festiwal Komedii Talia 2020 dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu

teatr.tarnow.pl

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułII MIEJSCE ANASTAZJI KLIMIUK W KONKURSIE WOKALNYM
Następny artykułKonkurs ofert na realizację zadań z zakresu pomocy społecznej