A A+ A++

W sobotę policjanci z zespołu do spraw profilaktyki Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu spotkali się z duchownymi z 5 dekanatów diecezji sandomierskiej. 

Celem szkolenia było przekazanie informacji na temat bardzo „popularnych” ostatnio oszustw „na policjanta”, „prokuratora” „ pracownika banku”. Policjanci tłumaczyli jak nie dać się oszukać i co powinno wzbudzić podejrzenia wśród  duchownych. Spotkaniu przewodniczyli p.o. zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Tarnobrzegu podinspektor Mariusz Stasiak oraz ks. proboszcz parafii pw. MBNP w Tarnobrzegu dr Jan Biedroń, który był także jego gospodarzem.

Spoofing telefoniczny to podszywanie się pod inne numery, by móc następnie dzwonić z nich do potencjalnych ofiar, udając inną osobę. W ten sposób coraz częściej oszuści podszywają się pod konsultantów banków i przedstawicieli urzędów, aby uzyskać dostęp smartfona lub komputera rozmówcy, a następnie do jego rachunku bankowego. Ofiara metody spoofingu, sugerując się numerem, który wyświetlił się na telefonie jest przekonana, że prowadzi rozmowę z infolinią banku, pracownikiem urzędu lub policjantem. W większości rozmów pojawiają się jednak dwa elementy: presja czasu i poczucie zagrożenia. Zwykle oszuści namawiają ofiary do przelania pieniędzy na konto, które wskażą.

W ostatnim czasie, przestępcy licząc na duże pieniądze, na swój cel wybrali parafie. Tak było między innymi w przypadku, o którym piszemy w najnowszym numerze Tygodnika Nadwiślańskiego:

Księdzu z Koprzywnicy skradziono 600 tys. zł! [Czytaj w gazecie]

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułW nowym numerze „Sieci”: Opozycji kłamstwa o Pegasusie
Następny artykułPrzy ‚Dwójce’ powstanie sportowy kompleks. Trwa przetarg [wideo]