W godzinach od 24 do 5 rano część oświetlenia ulicznego w Tarnobrzegu jest wyłączona. To próba szukania oszczędności przez władze miasta, w związku z drastycznym wzrostem kosztów energii. Jak dowiedzieliśmy się w magistracie, ze względów bezpieczeństwa lampy w przyzamkowym parku w Dzikowie, będą się świecić przez całą noc.
– Oświetlenie w parku w Dzikowie nie jest wyłączane, a o tym decydują względy bezpieczeństwa. Teren jest miejscem zbiórek przez cały rok różnych grup, w tym także wandali, którzy niszczą ławki i inne elementy parkowe. W ubiegłych latach było kilka pożarów w budynkach znajdujących się na terenie parku – wyjaśnia NW24.pl rzecznik UM.
– Warto nadmienić, że w ramach oszczędności podjętych już kilka lat temu przez dyr. Muzeum, Iluminacja zamku jest włączana z stopniu minimalnym – dodaje W. Lis.
Świecić się będzie również nad jeziorem, jednak włączone pozostanie jedynie oświetlenie „akcentowe”.
– W chwili obecnej wyłączenia oświetlenia ulicznego i parkowego jakie nastąpiły na Osiedlach Wielowieś, Sielec, Sobów, Mokrzyszów, Ocice, Nagnajów, Podłęże, Zakrzów, Dzików – wyłączenia następują w godzinach od 24:00 do 5:00 – wyjaśnia NW24.pl rzecznik.
– W centralnych miejscach Tarnobrzega zostało wyłączone oświetlenie północne, to znaczy oświetlenie jednej z stron na ulicy, gdzie mamy słupy po jej obu stronach. W najbliższym czasie sterowniki regulujące czas pracy oświetlenia zostaną zainstalowane na dwóch szafach oświetleniowych obwodnicy, na oświetleniu parkowym od „lasku bulońskiego” do altany Centrum Natura 2000, a także na oświetleniu ulic Konwaliowej, Jagielskiego i Wałowej – dodaje.
W związku z rosnącymi kosztami energii władze miasta wprowadziły częściowe ograniczenia w budynkach MOSiR-u.
– W związku z rosnącymi kosztami energii w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji od września wprowadzono ograniczenia związane z funkcjonowaniem dodatkowych atrakcji basenowych tj. jacuzzi, bicze wodne, zjeżdżalnia – włączane jedynie w trakcie wejść indywidualnych. Ograniczono również funkcjonowanie sauny, która udostępniona jest od 15 września jedynie w czwartki i niedziele (rozważana jest możliwość udostępnienia sauny od listopada także we wtorki). Ograniczono oświetlenie zewnętrzne obiektów sportowych po zmroku: korty tenisowe, boiska piłkarskie przy ul. Zwierzynieckiej, otoczenie budynków przy al. Niepodległości – informuje W. Lis.
– Ewentualne całkowite zamknięcia obiektów sportowych podjęte zostaną po konsultacjach z Prezydentem Miasta Tarnobrzega. Obecnie nie przewidujemy ich zamykania. Jednocześnie należy nadmienić, że od listopada obowiązywać będzie nowy cennik wstępów na obiekty sportowe Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Tarnobrzegu. Dotychczasowe stawki obowiązywały w zdecydowanej większości od stycznia 2017 r. Wprowadzone zostają również opłaty za korzystanie z boisk ze sztuczną nawierzchnią na pokrycie kosztów energii – dodaje.
Cena MWh, jaką ponosiło w tym roku miasto kształtowała się następująco: styczeń – marzec 670 zł; kwiecień 830,77 zł; maj 821,87 zł; czerwiec 835,93 zł; lipiec 914,48 zł; sierpień 974,22 zł; wrzesień 1121,85 zł, październik 992,04 zł.
foto: archiwum
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS