A A+ A++

Jedno jest pewne – Tarcza Olbrzyma fascynuje i przyciąga zarówno miłośników legend, jak i osoby szukające tajemniczej energii.

Niezwykła Tarcza Olbrzyma

Tarcza Olbrzyma to potężny głaz narzutowy, który przyciąga zarówno miłośników przyrody, jak i poszukiwaczy tajemniczych zjawisk. Skandynawski lodowiec zostawił go na płaskiej polanie, co czyni go jedną z największych naturalnych formacji w Wielkopolsce. W obwodzie ten gigant ma 16,5 metra, a jego wysokość to aż 1,7 metra – prawie jak dorosły człowiek! Trudno dokładnie określić, ile waży, ale mówi się, że może to być ponad 200 ton – więcej niż płetwal błękitny, najcięższe zwierzę na świecie.

“Tarcza Olbrzyma” we wsi Sokolniki. fot. Krzysztof Dęga

Tajemnicze pochodzenie

Nie brakuje teorii na temat energetycznych właściwości kamienia. Mówi się, że Tarcza Olbrzyma emanuje pozytywną energią, która ma moc oczyszczania i uzdrawiania. Radiesteci przybywają tu z przeróżnymi przyrządami, by zbadać jego pole energetyczne, a odwiedzający często dotykają kamienia, wierząc, że naładuje ich dobrą energią. Niektórzy medytują, inni wspinają się na głaz, próbując wchłonąć tajemnicze wibracje.

Legendy i rytuały wokół Tarczy Olbrzyma

Legenda głosi, że Tarcza Olbrzyma to kamień, który miał zniszczyć budowany przez mieszkańców kościół. Diabeł, niezadowolony z ich planów, przytoczył go z dalekiej północy. Kiedy jednak wiejskie koguty oznajmiły świt, jego piekielna moc zniknęła, a głaz pozostał na polu, gdzie leży do dziś.

Advertisement

Podczas II Wojny Światowej Niemcy próbowali wysadzić głaz, gdyż przeszkadzał w pracach rolniczych. Ślady tej nieudanej próby w postaci olbrzymiej rysy można zobaczyć do dziś.

Miejsce pełne kontrastów

Tarcza Olbrzyma to miejsce pełne kontrastów – z jednej strony mistycyzm i legenda, z drugiej strony codzienność i nutka humoru. Cokolwiek by o niej nie mówić, głaz z Sokolnik przyciąga ludzi i skłania do refleksji nad tym, co kryje się za jego niezwykłą obecnością.

Jak dotrzeć do „Tarczy Olbrzyma”?

Głaz znajduje się około 500 metrów za wsią Sokolniki, do którego prowadzi polna droga. Na miejscu przygotowano drewnianą altanę, ławki oraz miejsce do grillowania i odpoczynku.

Advertisement
Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułPożar w fabryce iPhone’ów. Produkcja wstrzymana do odwołania
Następny artykułZastępca Burmistrza Miasta Żagań