A A+ A++

Profesjonalna firma tapicerska świadczy usługi, które realnie zwiększają nie tylko nasz komfort, ale pozytywnie wpływają na estetykę otoczenia. Lista usług, jakie mają w swoim portfolio fachowcy, jest ogromna. A jak szybko znaleźć profesjonalnego tapicera? Między innymi na to pytanie odpowiemy w tym artykule!

Czym dokładnie zajmuje się tapicer?

Jego praca polega na pokrywaniu mebli specjalistycznymi tkaninami. Niektóre mogą być przeznaczone do spania, a inne świetnie sprawdzą się raczej w użytkowaniu dziennym. Oczywiście, nic nie stoi też na przeszkodzie, by zdecydować się na materiał, który będzie po prostu świetnie wyglądał.

Tapicer najczęściej pracuje z takimi produktami, jak:

– meble,
– samochody i pojazdy komunikacji zbiorowej,
– sprzęt sportowy (piłki, maty),
– drzwi.

Z jego usług często korzystają też właściciele salonów wystawowych oraz osoby, które chcą nadać wnętrzu nieco elegancji i finezji, np. restauratorzy, fryzjerzy, czy profesjonalni antykwariusze, którzy chcą podkreślić wyjątkowość swoich punktów handlowych.

Jest to tzw. zawód rzemieślniczy, czyli taki, który wymaga ukończenia specjalistycznego szkolenia. W wielu miastach w Polsce można odnaleźć szkoły zawodowe, które kształcą młodych ludzi właśnie w tym kierunku — a zawód profesjonalnego tapicera w Warszawie, to bardzo ciekawa ścieżka rozwoju.

Fachowiec, który doskonale odnajdzie się w tym fachu, powinien dysponować zarówno świetnymi umiejętnościami manualnymi, jak i być osobą cierpliwą. Dobrze byłoby też, gdyby taki tapicer na bieżąco śledził trendy ze świata wystroju wnętrz. Taki rzemieślnik zawsze będzie mógł liczyć na spory ruch w interesie.

Z biegiem czasu model działania tapicerów bardzo mocno ewoluował. Czasy, kiedy to klienci musieli samodzielnie transportować masywne, sporo ważące meble, do firmy, powoli się kończą. Usługi tapicerskie w domu klienta powoli stają się standardem.

Jakie usługi świadczy tapicer samochodowy?

Taki specjalista zajmuje się renowacją i odświeżaniem wnętrz samochodów. Najczęściej zgłaszamy się do niego, gdy trzeba np. odnowić siedzenia w pojeździe, wyczyścić podsufitkę, czy panele boczne drzwi. Nieco inaczej wygląda zakres usług dla pojazdów autobusowych.

W tym konkretnym przypadku — poza wymienionymi wyżej czynnościami — tapicer może zaoferować też wymianę zasłonek, a także czyszczenie lub położenie nowej wykładziny podłogowej. To rozwiązanie, które wciąż jest bardzo popularne m.in. w autobusach turystycznych.

Najczęściej tacy fachowcy pracują z takimi materiałami, jak aksamit i skóra. Zazwyczaj wykorzystywane są narzędzie manualne, w tym nożyce, obcęgi, młotek oraz podstawowe narzędzie stolarskie. Zapewne każdy tapicer wybudzony w środku nocy do pilnego zlecenia, weźmie też ze sobą zszywacze pneumatyczne — to jeden z tych produktów, bez których jego praca byłaby o wiele bardziej czasochłonna.

Ile zarabia tapicer?

Zgodnie z danymi Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń, rozbieżności są spore. Można jednak oszacować, że uśredniona kwota netto, na jaką może liczyć taki fachowiec, jest zbliżona do 3500 złotych. Najlepsi w swoim fachu bez trudu mogą zarobić nawet i 4400 PLN.

Na kwotę wynagrodzenia wpływa nie tylko miasto, gdzie fachowiec świadczy swoje usługi, ale i ich zakres. Rzemieślnicy, którzy oferują zarówno renowację mebli, jak i tapicerki samochodów czy autobusów, z założenia mają większe szanse na znalezienie klientów, niż osoby, które wyspecjalizowały się np. tylko w odnawianiu antycznych sof czy krzeseł.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: [email protected] lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułGDDKiA czeka na wariant społeczny S7, ale rusza z przygotowaniami
Następny artykułOd dziś zmienia się trasa linii autobusowej nr 10