A A+ A++

W tekście umieszczono linki reklamowe naszego partnera

Dobry stosunek jakości do ceny? Proszę bardzo! Sprzęt marki Acer pozwoli cieszyć się grami, gwarantując przy tym, że na jego zakup nie wydamy majątku. Nitro VG240YBMIIX to 24-calowy monitor wyświetlający obraz o rozdzielczości Full HD 1920 x 1080 pix, z bardzo krótkim czasem reakcji (1 ms). To, wraz z technologią AMD Freesync, odpowiedzialną za synchronizację liczby klatek na sekundę monitora z kartą graficzną, pozwala na uzyskanie bardzo płynnego i dynamicznego obrazu. Dodatkowym plusem sprzętu Acera jest wąska ramka ZeroFrame, która nie tylko estetycznie wygląda, ale powoduje, że monitor zajmuje niewiele miejsca. Minusy? Dość spore zużycie energii.

Urządzenie marki Gigabyte wyróżnia się przede wszystkim charakterystycznym, zakrzywionym ekranem, świetnie sprawdzającym się w przypadku graczy. Ma on przekątną o długości 32 cali oraz oferuje rozdzielczość na poziomie WQHD – 2560 x 1440 pix. Dzięki matowej powłoce będzie on nadawał się do użytku w bardzo jasnych pomieszczeniach, niestraszne będą mu także odbijające się promienie słoneczne. Podobnie jak w przypadku poprzednika, ten monitor również można pochwalić za niski czas reakcji (1 ms) oraz częstotliwość odświeżania (165 Hz), co przekłada się na bardzo płynny obraz w trakcie dynamicznych rozgrywek. Sprzęt można też zwiesić na ścianie.

Kolejna propozycja na każdą kieszeń, czyli 27-calowy monitor Philipsa. Wyposażony on został w ekran oferujący rozdzielczość Full HD (1920 x 1080 pix) oraz kąt widzenia 178 stopni. „Na pokładzie” ma też technologię SmartContrast, dzięki któremu sprzęt sam analizuje wyświetlaną zawartość i automatycznie dopasowuje do niej kolory oraz intensywność podświetlenia. Do wyboru mamy tu także tryby kalibrujące ustawienia monitora pod kątem różnych zastosowań, tak aby uzyskany efekt wizualny był na jak najwyższym poziomie – od trybu „Biuro”, przez „Filmy” aż po „Gry”.

Model z nieco wyższej półki cenowej, ale za to spełniający wyśrubowane wymagania większości graczy – 27-calowy Asus VG27AQ oferuje rozdzielczość WQHD (2560 x 1440 pix), odświeżanie na poziomie 165 Hz oraz bardzo krótki czas reakcji – 1 ms. Dodatkowo mamy tu też technologię G-Sync, która wyeliminuje wahania animacji czy zminimalizuje zacinanie się obrazu, a także system ograniczający migotanie obrazu i redukcję powstawania niebieskiego światła, dzięki czemu lepiej chroniony jest wzrok użytkownika.

Kolejna w naszym zestawieniu propozycja marki Acer wyróżnia się szybkim odświeżaniem na poziomie aż 280 Hz. Monitor z serii Predator to także 25-calowy ekran oferujący rozdzielczość w jakości Full HD (1920 x 1080 pix), a także kąt patrzenia do 178 stopni. Sprzęt wyposażony został w technologię Nvidia G-Sync, zapewniającą płynny obraz podczas każdej rozgrywki. Podobnie jak w przypadku prezentowanego wcześniej modelu, tu również mamy do dyspozycji systemy odpowiedzialne za redukcję emisji niebieskiego światła oraz migotania obrazu, mające na celu ochronę wzroku użytkownika, a tym samym możliwość dłuższego grania! Dodatkowym atutem tego monitora są ozdobne paski LED na obudowie, dzięki którym urządzenie świetnie prezentuje się pokoju.

Sprzęt koreańskiej marki LG wyróżnia się bardzo szerokim ekranem o przekątnej wynoszącej 29 cali. Oferuje on rozdzielczość 2560 x 1080 pix oraz aż cztery tryby dla graczy, dostosowujące parametry monitora do konkretnego rodzaju gry – do wyboru jest FPS, Gamer, RTS oraz własny. Dodatkowo mamy tu na wyposażeniu także technologię AMD FreeSync, zapobiegającą efektowi smużenia czy zacinania obrazu, jak również system Dynamic Action Sync, sprawiającą, że obraz zachowuje odpowiednią płynność nawet podczas dynamicznych scen walki albo wyścigu.

Ten 34-calowy monitor Samsunga to prawdziwy skarb dla wielu graczy. Jego zakrzywiony ekran oferuje obraz w rozdzielczości UWQHD (3440 x 1440 pix) oraz maksymalny kąt widzenia do 178 stopni. Z kolei częstotliwość odświeżania na poziomie 165 Hz sprawia, że sprzęt poradzi sobie bez trudu z płynnym wyświetlaniem 165 klatek na sekundę. Dodatkowo matryca zapewnia bardzo szybki czas reakcji na poziomie 1 ms.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułPieczyński o działaniach Litwy: Rozsądne i sprytne
Następny artykułPKP odpowiada w sprawie Nastawni: “Nasze stawki są preferencyjne w porównaniu z rynkowymi”