A A+ A++

Podziel się na Facebooku

Tweet (Ćwierkaj) na Twitterze

Osoby bezdomne koczujące m.in. w wiatach śmietnikowych, na klatkach schodowych lub w pustostanach będą trafiać do specjalnego pomieszczenia interwencyjnego. To pierwsze takie miejsce w Kędzierzynie-Koźlu.

Noce coraz chłodniejsze, dni coraz krótsze. Jesień i zima to bardzo trudny czas dla osób bezdomnych, które poszukują schronienia. Koczują w wiatach śmietnikowych, na klatkach schodowych, szukają miejsca w parkach czy pustostanach. W czasie pandemii powinniśmy dodatkowo być czujni i gdy widzimy osobę bezdomną nocującą na przykład na korytarzu, należy zadzwonić po straż miejską lub policję. Funkcjonariusze przyjadą po osobę bezdomną i zawiozą ją do bezpiecznego miejsca, które rozpoczęło funkcjonowanie w naszym mieście. Pomieszczenie interwencyjne pozwoli bezdomnemu w cieple spędzić noc.

– Pomieszczenie interwencyjnie jest to rodzaj eksperymentu, sami jesteśmy ciekawi, czy takie pomieszczenie wpisze się w życie publiczne miasta. Bardzo szybko będziemy wiedzieć, jakie jest zapotrzebowanie na tego rodzaju pomoc. Bezdomni przywiezieni przez straż miejską lub policję będą mogli spędzić w pomieszczeniu noc, napić się ciepłej herbaty. Nie będzie tam łóżek, tylko krzesła. Chodzi o to, aby nie była to noclegownia, lecz miejsce, w którym można się schronić. Taki pomysł pojawił się ze względu na pandemię, chcieliśmy w ten sposób zabezpieczyć osoby, które zgłaszały nam problem z bezdomnymi koczującymi na klatkach – mówi Danuta Ceglarek, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kędzierzynie-Koźlu.

Pomieszczenie interwencyjne z niezależnym wejściem zostało przygotowane w Domu Dziennego Pobytu nr 2 w Koźlu.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułSpotkanie dwóch papieży: Nowa tradycja
Następny artykułZ powodu pandemii opóźnienie badań nad nowotworami nawet o półtora roku