A A+ A++

Prace przy budowie stadionu rozpoczęły się rok po utworzeniu Towarzystwa Sportowego Fablok. Członkowie klubu zbudowali boisko piłkarskie i lekkoatletyczne. Ułożyli też podkład pod tor kolarski o nawierzchni żużlowej. Inauguracyjny mecz jesienią 1927 roku Fablok wygrał 6-1 z Trzebinią. Oficjalne oddanie boiska nastąpiło rok później.

Stadion był areną wielu ciekawych meczów oraz wielu imprez (m.in. spartakiad zakładowych). W 1939 roku drużyna Fabloku walczyła o awans do pierwszej ligi państwowej. A czołowy piłkarz chrzanowskiej drużyny Paweł Cyganek wystąpił z orzełkiem na piersi w meczu z Węgrami.

Wojna zniweczyła sportowe plany. Po okupacji udało się reaktywować działalność klubu. Kibice przychodzący na mecze na stadion przy ulicy Fabrycznej doczekali się trzeciej ligi, do której zawodnicy awansowali w latach 1971 i i 1997. TS Fablok zlikwidowano w 1999 roku. Sukcesorem TS-u został Chrzanowski Klub Piłkarski, a przez pewien czas Klub Piłkarski Chrzanów. Wtedy stadion znalazł się w prywatnych rękach. Od kilku lat obiekt nie jest już areną piłkarskich spotkań. Gracze MKS Fablok występują w Kościelcu.

Stadion w Fabloku zarasta. Próby negocjacji między właścicielem w burmistrzem w kwestii wymiany stadionu za nieruchomość gminną nie przyniosły rezultatu. Zobaczcie, jak stadion wygląda obecnie.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułPrzepis na lecznicze wino wg św. Hildegardy z Bingen
Następny artykułWypadek z udziałem czterech samochodów na Śląsku. Sześć osób rannych