Reprezentacja Polski miała dziś na szansę na wywalczenie trzeciego z rzędu i czwartego w historii złotego medalu mistrzostw świata w siatkówce. Niestety w decydującym meczu nasi siatkarze przegrali z Włochami 1:3 i muszą zadowolić się srebrem.

POLSKA – WŁOCHY. Dla nas i tak jesteście MISTRZAMI!!! Co zawiodło?

Trzecie z rzędu złoto nie dla Polaków. Włosi nowymi mistrzami świata

Finałowe starcie z zespołem z Półwyspu Apenińskiego rozpoczęło się dla naszych graczy obiecująco. Choć w pewnym momencie pierwszego seta przegrywali już 17:21, to najpierw odrobili straty, a potem udało im się przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść i wygrać 25:22.

Jednak wraz z upływem czasu gra podopiecznych Nikoli Grbicia wyglądała coraz gorzej. W drugiej partii Polacy długo prowadzili, ale w końcówce Włosi wzięli się do roboty i ostatecznie triumfowali 25:21. W kolejnych dwóch setach wygrali 25:18 oraz 25:20 i mogli cieszyć się ze zwycięstwa w całym turnieju.

Włosi nowymi mistrzami świata, Polacy na drugim miejscu. Jak wygląda klasyfikacja medalowa wszech czasów?

Wygrana w finale z Polakami dała Włochom czwarte w historii złoto mistrzostw świata, dzięki któremu awansowali na drugie miejsce w klasyfikacji medalowej wszech czasów. Wszystkie złote krążki łączy osoba Ferdinando de Giorgiego, który trzy z nich zdobył jako zawodnik, a czwarty jako trener.

Przed turniejem Włosi wspólnie Polakami byli na trzecim miejscu, ale teraz nasi siatkarze są na czwartej pozycji. Najniższy stopień podium zajmują Brazylijczycy, którzy zostali zepchnięci z drugiego miejsca przez graczy z Półwyspu Apenińskiego. Liderem zestawienia niezmiennie pozostaje Rosja.