A A+ A++

Suszenie prania zimą w małym mieszkaniu lub domu, w którym nie ma przeznaczonego do tego specjalnego pomieszczenia, to spore wyzwanie! Wilgotne pranie nie tylko ma negatywny wpływ na zdrowie, ale może doprowadzić do rozwoju pleśni. Na szczęście istnieją proste sposoby, które pozwolą nam temu zapobiec i szybko wysuszyć pranie w domu, nawet w chłodne dni.

Suszenie prania zimą w domu. Dlaczego jest niebezpieczne?

Jak przekonują naukowcy i lekarze, suszenie prania w mieszkaniu, szczególnie zimą jest bardzo szkodliwe dla zdrowia. Podczas suszenia jednego prania, w powietrze ulatują mniej więcej dwa litry wody, a wilgoć w pomieszczeniu niebezpiecznie rośnie, sprzyjając takim chorobom jak astma, alergia, a nawet zapalenie płuc. 

Zbyt wysoka wilgotność powietrza ułatwia rozwój roztoczy oraz specyficznego rodzaju pleśni, która mocno zagraża osobom z osłabionym układem odpornościowym. 

Szczególnie groźne jest suszenie prania w sypialni oraz w pokojach dziecięcych – to pomieszczenia, w których śpimy lub spędzamy sporo czasu, narażając się na wielogodzinną ekspozycję na działanie pleśni oraz grzybów. 

Co jednak w sytuacji, gdy naprawdę nie mamy możliwości suszenia prania na zewnątrz lub w pomieszczeniach do tego przystosowanych? 

Po pierwsze, powinniśmy wyposażyć się w urządzenia pochłaniające nadmiar wilgoci, a pranie suszyć najlepiej w ciągu dnia, kiedy nie ma nas w domu. Dodatkowo powinniśmy skorzystać z kilku prostych, sprawdzonych rad, które pozwolą nam szybko wysuszyć pranie, minimalizując negatywny wpływ wilgoci na nasze zdrowie. 

Proste patenty na suszenie prania w domu

Jeśli jesteśmy zmuszeni suszyć pranie w domu, powinniśmy zastosować się do kilku porad:

Nie wypełniaj bębna

Zimą lepiej nie wypełniać całego bębna pralki. Kiedy prania jest w nim mniej, podczas wirowania wilgoć szybciej się ulatnia, a pranie po wyciągnięciu z pralki jest już prawie suche. 

Nie rozwieszaj prania gęsto

Wieszając wilgotne pranie staraj się zachować odstępy między poszczególnymi sztukami ubrań – powietrze będzie wtedy mogło swobodniej krążyć, a wilgoć szybciej się ulotni. Zapobiegnie to także rozwijaniu się pleśni w szczelinach grzejników lub suszarki. 

Wrzuć piłkę tenisową do bębna

Sprawdzonym patentem jest także wrzucenie do bębna pralki… piłki tenisowej, która zapobiegnie gromadzeniu się wilgoci w zakamarkach tkanin. Można ją także zastąpić … czytaj dalej

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułWszystko już jasne! Znamy skład Barcelony na El Clasico
Następny artykułStarodruki na wystawie w Muzeum Archidiecezji Warmińskiej