A A+ A++

Dlaczego warto włożyć gąbkę do zamrażalnika?

Wydawałoby się, że zwykła gąbka do mycia naczyń nie może mieć zbyt wiele zastosować, oprócz rzecz jasna, czyszczenia talerzy, sztućców, szklanek itp. Oczywiście możemy ją też wykorzystać do ścierania brudu z różnego rodzaju powierzchni czy pielęgnować nią obuwie.

Jednak w jakim celu powinniśmy wkładać gąbkę do zamrażalnika i do lodówki? Na pierwszy rzut oka pomysł wydaje się absurdalny i dziwaczny. Nic z tych rzeczy.

Każdy, kto posiada zamrażalkę, prawdopodobnie spotkał się choć raz w życiu z nieprzyjemną sytuacją, polegającą na zbieraniu się lodu w szufladach i na ich ściankach. Nagromadzenie się w takich miejscach zbyt dużej ilości lodu może skutecznie uniemożliwiać otwarcie szuflad zamrażalnika.

Jeśli chcemy zminimalizować opisane powyżej ryzyko, w zamrażalniku należy umieścić zwykłą gąbkę do mycia naczyń. Taki zabieg sprawi, że gąbka pochłonie nadmiar wilgoci, która pod wpływem minusowej temperatury zamienia się w lód.

Zwykła gąbka do mycia naczyń doskonale sprawdzi się jako pochłaniacz wilgoci w lodówce123RF/PICSEL

Co zrobić, by jedzenie w lodówce dłużej pozostało świeże?

Podobnie jak w przypadku zamrażalnika, namnażająca się wilgoć w lodówce może przyczyniać się do powstawania niepotrzebnych problemów, a w tym kontekście nawet psucia się przechowywanej żywności. Okazuje się bowiem, że za sprawą umieszczonej w lodówce gąbki wchłaniającej wilgoć, nasze produkty spożywcze dłużej pozostaną świeże.

Jak wiadomo, woda sprzyja powstawaniu różnych bakterii i pleśni, co w przypadku przechowywania żywności w lodówce ma kluczowe znaczenie. Im mniej wilgoci, tym lepiej dla artykułów spożywczych. Ponadto gąbka wchłaniająca wilgoć w lodówce pomoże w zachowaniu odpowiedniej temperatury w urządzeniu.

Podróże osobiste: KorfuKarolina Burda, Karolina BurdaINTERIA.PL

INTERIA.PL

Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?

Dołącz do nas … czytaj dalej
Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułLouvain-la-Neuve: papież zachęcił studentów do poszukiwania prawdy
Następny artykułKolejny odcinek drogi ekspresowej S17 w naszym regionie zakontraktowany