A A+ A++

Zboczeniec może czaić się na twoje dziecko praktycznie wszędzie. W szkole, w parku, w internecie, ale nawet wśród członków najbliżej rodziny. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę.

Wręcza prezenty

Pedofile często mamią dzieci słodyczami i upominkami. Czają się na dzieci pod szkołą lub na placu zabaw. W zamian za prezent oczekuje od dziecka spaceru, przytulenia lub buziaka.

Wytłumacz dziecku, że pod żadnym pozorem nie może przyjmować prezentów od nieznajomych ani tym bardziej oddalać się razem z nimi spod szkoły czy parku. Naucz je także, by zaczynało krzyczeć i robić hałas, gdy tylko poczuje się zagrożone.

Proponuje przejażdżkę

Kierowca na różne sposoby próbuje zwabić dziecko do samochodu, oferuje przejażdżkę, a nawet pieniądze. Choć zazwyczaj pedofilami są mężczyźni, zdarzają się także kobiety.

Naucz dziecko, że wolno mu wsiadać tylko do samochodu rodziców albo do takiego, którym już z rodzicami jechało.

Czeka pod szkołą

Zwyrodnialec często podaje się za znajomego. Twierdzi, że rodzice wysłali go po dziecko do szkoły, bo coś im wypadło. Obiecuje odprowadzić lub odwieźć je do domu. Często używa tonu nieznoszącego sprzeciwu.

Wspólnie z dzieckiem wymyślcie hasło, które znają tylko ci, którzy mogą odebrać dziecko ze szkoły, gdy nie mogą tego zrobić rodzice. Wyrób w dziecku nawyk zdecydowanej asertywności, by nie bało się mówić zdecydowanie i głośno „nie”, gdy nie ma na coś ochoty.

Chowa się za autorytetem

Pedofile czasami wykorzystują swoje uprzywilejowane stanowisko. Ukrywają się za takimi zawodami czy funkcjami, które dzieciom kojarzą się z autorytetem, zaufaniem. Nad swoimi ofiarami mają władzę, którą wykorzystują, by spotykać się z nimi na osobności. Po wszystkim straszą dzieci karą i zmuszają do milczenia.

Naucz dziecko, że jego ciało należy tylko do niego i nikt nie ma prawa przekraczać pewnych barier, nawet rodzice. Wyrób w nim także nawyk, by opowiadało ci o wszystkich sytuacjach, które budzą w nim niepokój.

Wśród najbliższych

Niestety. Pedofile często ukrywają się wśród naszych najbliższych. Budują zaufanie dziecka i usypiają czujność rodziców. Rozpieszczają dziecko prezentami, a z czasem ich pieszczoty stają się coraz bardziej natarczywe.

Obserwuj, czy ktoś z rodziny nie poświęca dziecku zbyt dużo uwagi i czy nie jest ona niezdrowa. Nie zmuszaj dziecka do całowania czy przytulania się z krewnymi, gdy nie ma na to ochoty.Wytłumacz dziecku, że są różne rodzaje sekretów. Dobre i złe. Jeżeli sekret sprawia, że dziecko czuje się zasmucone, musi wiedzieć, że powinno ci o tym powiedzieć.

Czeluście internetu

W internecie, aż roi się od różnej maści zboczeńców. Podszywają się pod rówieśnika ofiary. Potem zdobywają jego zaufanie i przekonują, że tylko oni rozumieją problemy dorastającego dziecka. Prędzej czy później usiłują doprowadzić do spotkania lub przynajmniej wysłania kilku erotycznych zdjęć.

W domowym komputerze koniecznie należy zainstalować filtr rodzinny, który blokuje dostęp do pornografii. Warto też uzgodnić z dziećmi, że do pewnego momentu rodzice mają prawo do zaglądania na ich skrzynki pocztowe, konta w portalach społecznościowych czy czaty.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułW PiS nie chcą się już bić z Brukselą o praworządność. „Nikt już nie żyje reformą sądownictwa”
Następny artykułGranica polsko-białoruska. 18.02.2022. Rzucali kamieniami w polskie patrole