A A+ A++

Politechnika Rzeszowska właśnie rozstrzygnęła konkurs na aranżację Wydziałowej Strefy Relaksu na WBIŚiA. Najlepszy projekt według jury, w którym główny głos mieli przedstawiciele Samorządu Studenckiego, wspierani przez dr inż. arch. Magdalenę Szpytmę i kolegium dziekańskie, złożyli Natalia Makowska i Norbert Lis. Pokonali autorów trzech innych projektów, które wpłynęły na konkurs. Ich pomysł to przede wszystkim mnóstwo zieleni, nie tylko w doniczkach, ale także bezpośrednio na ścianach pomieszczenia, wygodne meble wypoczynkowe i miejsca do nauki.

– Potrzebę stworzenia takiego miejsca zgłaszali studenci, którzy chcą w wolnym czasie, np. między zajęciami, mieć miejsce do pracy, spotkań i odpoczynku – wyjaśnia Damian Gębarowski, rzecznik Politechniki Rzeszowskiej.

Politechnika Rzeszowska. Strefa relaksu zamiast sali wykładowej

Strefa relaksu ma powstać na parterze budynku P Wydziału Budownictwa, Inżynierii Środowiska i Architektury, przy ul. Poznańskiej. Dziś jest tam sala do prowadzenia zajęć, wcześniej była tam czytelnia i biblioteka wydziału.

Uczelnia chce niebawem wspólnie z Samorządem Studenckim rozpocząć przygotowania do realizacji projektu. Jest jeden mały szkopuł: realizacja zależy od sponsorów.

Politechnika Rzeszowska. Pierwsza strefa relaksu powstała na Wydziale Chemicznym

Strefa Relaksu na WBIŚiA będzie drugim takim miejscem na Politechnice Rzeszowskiej. Pierwsze zostało otwarte w marcu ub. roku na Wydziale Chemicznym. Przedsięwzięcie udało się zrealizować dzięki sponsorom, firmom, z którymi na co dzień współpracują naukowcy z Wydziału Chemicznego PRz. Pomieszczenie ma 70 m kw. i jest położone w zacisznym miejscu budynku H. Wnętrze jest w odcieniach szarości, które ożywiają pomarańczowe akcenty. To nawiązanie do barw Wydziału Chemicznego. Są tam dekoracyjne poduchy, lampy, tematyczne plakaty, duży zegar ścienny i rośliny.

Strefa relaksu na Wydziale Chemicznym Politechniki Rzeszowskiej B. Motyka

Strefa relaksu na Wydziale Chemicznym Politechniki RzeszowskiejStrefa relaksu na Wydziale Chemicznym Politechniki Rzeszowskiej B. Motyka

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułBudowa Muzeum Polskich Dominikanów w Krakowie na ostatniej prostej
Następny artykułREGIONALNE CENTRUM ANIMACJI KULTURY ŻYCZY SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO 2021 ROKU !