A A+ A++

Uczestnicy demonstracji domagali się reform instytucji monarchii w kraju, wbrew orzeczeniu sądu, który stwierdził, że takie działania są ukrytą formą próby obalenia instytucji monarchii. 

Organizowane przez młodych Tajów protesty rozpoczęły się w ubiegłym roku od wezwań do usunięcia z urzędu premiera Prayuth Chan-ocha, 66-letniego byłego przywódcy puczu. Z czasem stały się największym od dekad wyzwaniem dla monarchii.

W niedzielę protestujący w Bangkoku nieśli tabliczki z hasłami takimi jak “Nie dla absolutnej monarchii” oraz “Reforma nie jest likwidacją”.

– Rosnąca władza królewska w ostatnich latach oddala Tajlandię od demokracji i zbliża do monarchii absolutnej – mówił jeden z protestujących po tym jak uczestnicy demonstracji doszli do ambasady niemieckiej w Bangkoku. – To walka, której celem jest, by w kraju panował ustrój, w którym wszyscy są równi – dodał.

Czytaj więcej

Również w ubiegłym roku protest zakończył się pod ambasadą Niemiec w Tajlandii – w październiku uczestnicy podobnej demonstracji domagali się, by Niemcy przeprowadzili dochodzenie mające ustalić, czy król Maha Vajiralongkorn, który spędza dużo czasu w Niemczech, zawiaduje sprawami państwa przebywając poza jego granicami.

– Słowo “reforma” nie oznacza słowa “zniesienie” – mówił 25-letni Peeyawith Ploysuwan, jeden z uczestników protestu. – Władze chcą robić tylko to, co chcą, a ludzi o przeciwnych poglądach postrzegają jako złych… Jeśli społeczeństwo będzie tak funkcjonować, jak mamy się rozwijać? – pytał.

15

Tyle lat więzienia grozi w Tajlandii za obrazę majestatu

W Tajlandii monarchia jest silnie chroniona przepisami prawa. Za obrazę majestatu grozi w tym kraju do 15 lat więzienia. Od momentu wybuchu protestów … czytaj dalej

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułNajlepsi z najlepszych wyłonieni w konkursie „The Environmental Photographer Of The Year 2021”
Następny artykuł​CRISPR/Cas9 – chirurgia genomowa do naprawy człowieka