A A+ A++

Fotografie, którym towarzyszyły specyficzne hasztagi wskazujące na status majątkowy przedsiębiorcy (#billionaire, #luxurylife), zniknęły — w przeciwieństwie do kontrowersji, których wokół tajemniczego biznesmena, okrzykniętego przez media „milionerem z Instagrama”, nigdy nie brakowało. Tymczasem wraz z powodzią pojawiła się dla nich nowa pożywka. Ale po kolei.

Przez powódź głośno o Piotrze Śledziu

Zaledwie dwa lata temu, we wrześniu 2022 r., „w malowniczej kotlinie jeleniogórskiej, z pięknym widokiem na Karkonousze i Śnieżkę”, jak reklamuje się Holiday Park & Resort Uzdrowisko, otwarto pierwszy etap inwestycji. Składał się z blisko 180 domków (obecnie do dyspozycji gości jest ich ponad 200) z tarasami, a niekiedy nawet ogródkami, basenami, saunami, placami zabaw i wszelkimi udogodnieniami dla wypoczywających w uzdrowiskowym klimacie gości. Obiekt zaprojektowano tak, „aby każdy gość znalazł tu coś dla siebie, od spokoju i relaksu po atrakcje dla miłośników aktywnego wypoczynku”.

W piątek, 13 września 2024 r., gdy wezbrane wody m.in. rzeki Kamiennej, dotarły do uzdrowiskowej części Jeleniej Góry, powyższe słowa mogły brzmieć jak wątpliwej jakości czarny humor. Żywioł, który wcześniej boleśnie zweryfikował zdolności przeciwpowodziowe wielu polskich miejscowości — z Lądkiem-Zdrojem czy Kłodzkiem na czele — nie odpuszczał. Lokalny serwis Jelonka.com opublikował filmy, z których wynika, że woda wdarła się również do otwartego dwa lata wcześniej uzdrowiska. Na szczęście nie zdołała wyrządzić tam wielkich szkód — według lokalnych mediów stało się tak dzięki sędziwej zaporze wzniesionej w Sobieszowie na początku XX w. „Zbiornik całkowicie został wypełniony wodą i choć nieco wczoraj z niego się wylało, to nadal pomimo wieku 100 lat trzyma całość w ryzach” — relacjonowali w poniedziałek, 16 września, dziennikarze Jelonka.com.

CZYTAJ TEŻ: Ile będzie nas kosztować powódź? Analitycy mówią o kilkunastu miliardach złotych

Z powodzi szybko otrząsnęli się też w Holiday Park & Resort Uzdrowisko – już w niedzielę zapewniali klientów, że opanują sytuację do wtorku, 18 września, do godz. 16. I od tego momentu zapraszają ponownie gości. Sprawdziliśmy. Rzeczywiście, we wtorek po południu nie mieliśmy żadnych problemów z rezerwacją na ten sam dzień domku dla kilku osób, zresztą było jeszcze sporo dostępnych.

Zanim jednak w okolicach Jeleniej Góry media zaczęły niepewnie wspominać o „zażegnaniu niebezpieczeństwa”, na tamtym terenie rozgrywały się niespotykane na co dzień sceny; przez kilkadziesiąt godzin nic nie było pewne, trwała walka z żywiołem, który trzeba było pokonać, niekiedy za wszelką cenę.

Nie wszystkim jednak mieszkańcom Cieplic spodobało się to, jak przed żywiołem miał bronić się uzdrowiskowy przybytek Piotra Śledzia. W kulminacyjny weekend powodzi pojawiło się nagranie z pracującą w pobliżu uzdrowiska koparką.

czytaj dalej

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułŁSSE zaprasza na spotkanie w Wieluniu. Firmy mogą liczyć nawet na 540 tys. zł wsparcia
Następny artykułMost w Ścinawie otwarty dla ruchu