Reprezentujący barwy Górnika Bytom Szymon Kielan w parze z Filipem Pieczonką /AZS Poznań/ w finale debla turnieju ITF M15 Łódź Cup pokonali Fryderyka Lechno-Wasiutyńskiego i Kacpra Szymkowiaka 7:5, 6:2. Rozgrywany w Łodzi turniej ITF M15 zaliczany jest do LOTTO PZT Polish Tour – Narodowy Puchar Polski.

Trudny mecz

Początek sobotniego meczu układał się po myśli młodszych i mniej doświadczonych tenisistów, czyli Fryderyka i Kacpra. To oni odskoczyli w pierwszej partii na prowadzenie 4:1, a potem również na 5:2. Jednak wypuścili z rąk tę przewagę, a także nie zdołali obronić pierwszego z trzech setboli.

Pieczonka i Kielan w sumie wygrali pięć kolejnych gemów, co dało im prowadzenie 2:0 w drugim secie, w którym ich przewaga była coraz bardziej wyraźna. Miała ona odzwierciedlenie w wyniku, ponieważ po ponad godzinnej walce zrobiło się 5:1. Ostatecznie po 70. minutach gry pojedynek rozstrzygnęli na swoją korzyść Kielan i Pieczonka, odnosząc zasłużone zwycięstwo.