A A+ A++

Rozszerzony program medycyny pracy ma zastąpić wygasający z końcem tego roku program Profilaktyka 40+. – Planujemy rozszerzenie badań medycyny pracy, odpowiednie rozporządzenia są przygotowywane, a także rozszerzenie możliwości lekarzy rodzinnych o kierowanie pacjentów na dodatkowe badania – powiedział radiu RMF FM wiceminister zdrowia Wojciech Konieczny.

Kto zapłaci za dodatkowe badania medycyny pracy

W ramach medycyny pracy pojawią się m.in. badania w kierunku nowotworów, na przykład dla kobiet mammografia i cytologia. – Chcemy rozszerzyć badania medycyny pracy o lipidogram, o BMI – tłumaczy wiceminister zdrowia Wojciech Konieczny. Chodzi między innymi o BMI (body mass index), czyli porównanie naszego wzrostu i tego, ile ważymy, żeby ocenić ryzyko nadwagi.

Co ważne, badania te nie będą obligatoryjne. To znaczy nie każdy zgłaszający się do medycyny pracy, będzie musiał je wykonać, ale będzie taka możliwość. W związku z tym wyniki tych dodatkowych badań nie będą mieć wpływu na to, czy ktoś zostanie dopuszczony do pracy.

Ministerstwu zależy o to, żeby była dodatkowa okazja, by z tych badań skorzystać. – To będą badania zlecane przez medycynę pracy, ale realizowane jako badania profilaktyczne – tłumaczy w rozmowie z RMF FM Wojciech Konieczny.

Jak będą finansowane dodatkowe badania? Część ma by … czytaj dalej

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułZłota Piłka “France Football”. Vinicius Junior faworytem. Ewa Pajor wśród nominowanych
Następny artykułHELIO S.A.: wyniki finansowe