Dla fanów adrenaliny, ale też dla poszukujących przygody – loty w tunelu aerodynamicznym we Wrocławiu to świetna rozrywka dla każdego!
Tunele aerodynamiczne są dzisiaj coraz popularniejsze. Dzisiaj można skorzystać z nich także w Polsce. Nowoczesny tunel aerodynamiczny znajduje się również w województwie dolnośląskim – w miejscowości Sobótka, która znajduje się pod Wrocławiem. Gdy szukasz dobrej rozrywki lub pomysłu na prezent, sprawdź najważniejsze informacje dotyczące lotów w tunelu aerodynamicznym.
Jak działa tunel aerodynamiczny?
Budowla jak tunel aerodynamiczny przypomina dużą tubę, w które znajdują się wentylatory wprawiające w ruch powietrze. W środku znajduje się przeszklona część, do której mają dostęp użytkownicy tunelu – jest ona zabezpieczona siatką na podłożu. Wentylatory w aerotunelu mogą wprawić powietrze w ruch nawet o prędkości 300 km/h, jednak także niższe prędkości pozwalają na uniesienie w górę człowieka. Efekt jest wtedy bardzo podobny do swobodnego spadania w przestworzach, które odbywa się podczas skoków spadochronowych – także w tandemie. Rozrywka jest przy tym bardzo bezpieczna – nawet dla niedoświadczonych osób, które tunel aerodynamiczny odwiedzają po raz pierwszy. Wtedy nad przebiegiem lotu przez cały czas czuwa doświadczony instruktor.
Tunel aerodynamiczny – kto może z niego korzystać?
Początkowo tunel aerodynamiczne używane były tylko przez osoby chcące zostać skoczkami spadochronowymi oraz przez skoczków, by doskonalić swoje umiejętności. Teraz jednak są one udostępnione dla każdego – tak jak tunel aerodynamiczny działający we Wrocławiu.
Żeby latać w aerotunelu, nie trzeba specjalnych przygotowań. Tego samego dnia, w którym ma odbyć się lot, uczestnik bierze udział w krótkim instruktażu, który informuje o tym, jak należy postępować podczas przebywania w środku tunelu. Otrzymuje on również odpowiednie wyposażenie – kombinezon, kask oraz ochronniki słuchu.
Gdy nie ma się przeciwwskazań zdrowotnych do uprawiania sportów, w takim przypadku można również latać w tunelu aerodynamicznym. Główne przeciwwskazania dotyczą w tym przypadku chorób i uszkodzeń narządu ruchu, epilepsji, poważnych schorzeń serca i układu oddechowego. Również ograniczeniem jest ciężar ciała – maksymalnie to do 100 kg.
Jak odbywa się lot w tunelu aerodynamicznym?
Pierwszym krokiem, by spełnić swoje marzenia o locie w aerotunelu, jest wykonanie rezerwacji. W przypadku tunelu działającego w Sobótce pod Wrocławiem rezerwację można przeprowadzić na stronie internetowej https://wroclaw.profly.pl/.
W wybranym przez siebie dniu należy zgłosić się na miejsce z wyprzedzeniem, by przygotować się do lotu. Po odebraniu wyposażenia i przeszkoleniu można wejść do przedsionka tunelu wraz z innymi osobami zapisanymi na daną godzinę. Następnie każda osoba po kolei wchodzi do tunelu razem z instruktorem. Całkowity czas lotu to 3 minuty, lecz jest one podzielony na dwa osobne loty po 1,5 minuty każdy.
Podczas lotu bliscy mogą wykonywać zdjęcia i kręcić filmy, ponieważ tunel jest przeszklony. Jednak nawet wtedy, gdy odwiedza się go samodzielnie, można otrzymać piękne pamiątki – wtedy wystarczy podać swój adres e-mailowy albo wykupić nagrania na pamięci USB.
Tunel aerodynamiczny – znakomity pomysł na prezent
Loty w tunelu aerodynamicznym są doskonałym sposobem na aktywność w niecodziennym wymiarze – zapewniają niesamowite przeżycia i na długi czas zostają w pamięci. Można wykupić je nie tylko dla siebie, ale także w prezencie dla innej osoby! Aby podarować lot w tunelu aerodynamicznym na prezent, najlepiej zdecydować się na zakupienie vouchera upominkowego. Tego typu zaproszenie pozwala osobie obdarowanej na samodzielne wybranie jej terminu lotu. Można zrobić to w terminie 12 miesięcy od momentu otrzymania vouchera.
Loty w tunelu aerodynamicznym we Wrocławiu – ile kosztują?
Za tunel aerodynamiczny we Wrocławiu należy zapłacić cenę 229 złotych za 3 minuty lotu dla osoby niepełnoletniej oraz 259 złotych za 3 minuty lotu dla osoby dorosłej. Organizowane są także szkolenia, podczas których można nauczyć się wykonywać różne ewolucje.
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS