A A+ A++

Bank Pekao jest związany ze sztuką niemal od początku swojej działalności, posiadając w swoich zasobach dzieła najwybitniejszych polskich artystów. Jako mecenas sztuki udostępnia ją i promuje m.in. w Wirtualnej Galerii, w muzeach, na wystawach plenerowych, a nawet na kartach kredytowych i w aplikacji mobilnej.

– Bank Pekao angażuje się w inicjatywy społeczne i kulturalne. W ramach społecznie odpowiedzialnego biznesu banku promujemy m.in. sztukę, z którą jesteśmy związani już od lat. Wiele dzieł niesie ze sobą niezwykłe przesłania i historie. Dlatego tak ważne jest dla nas zabezpieczenie dziedzictwa kulturowego dla kolejnych pokoleń. Jednocześnie wybiegamy w przyszłość stawiając na artystów młodego pokolenia oraz nowe technologie. 95-letnią historię Banku gwarantującą bezpieczeństwo łączymy z nowoczesnymi rozwiązaniami, które mają zapewnić naszym klientom najwyższą jakość usług. Tokenizacja to szansa dla rozwoju rynku inwestycji – mówi Anna Wawrzyńczak-Palynyczak, delegowana z Rady Nadzorczej do czasowego wykonywania czynności Wiceprezes Zarządu Banku.

Banku Pekao zaangażował się właśnie w nowy projekt ARCHIV3, który wykorzystuje kilka nowoczesnych technologii w celu trwałego zabezpieczenia polskiego dziedzictwa kulturowego dla przyszłych pokoleń. Pierwszym etapem w tym procesie było wykonanie profesjonalnych i certyfikowanych skanów 10 obrazów, tzw. skanów do odtworzenia muzealnego. Dzięki wykorzystaniu ultraczułego aparatu, udało się uzyskać niemal idealne, zdigitalizowane kopie oryginałów, które w przyszłości będą mogły posłużyć do celów konserwatorskich i rekonstrukcyjnych. Kolejnym etapem było stworzenie kolekcji NFT – niewymienialnych tokenów, zapisanych w sieci blockchain. Takie rozwiązanie gwarantuje transparentność, trwałość oraz niezmienność danych. Blockchain (rozproszony rejestr) jest obecnie jedną z najtrwalszych dostępnych technologii zapisu danych. Przy tokenizacji bank postawił na eko-blockchain Aleph Zero, który podczas procesu generuje możliwie najniżs … czytaj dalej

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułW Chełmie o inwestycjach i potencjale gospodarczym Polski Wschodniej
Następny artykułAktualny komunikat dot. jakości wody