Mimo trudnego, pandemicznego okresu, Samodzielny Szpital Wojewódzki im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie Trybunalskim przystąpił do procesu potwierdzenia i spełnienia standardów akredytacyjnych. Działania całego personelu w tym kierunku, okazały się skuteczne.
Istotnym elementem systemu akredytacji jest ciągły monitoring działań i zdarzeń dokonywanych w szpitalu, w celu wewnętrznej ich oceny. Pozwala to dostosować stosowaną na co dzień praktykę, do wymogów standardów akredytacyjnych oraz do ich utrzymania i poprawy. Dzięki temu możliwe jest zredukowanie ryzyka związanego z hospitalizacją, ustandaryzowanie funkcjonujących w szpitalu procedur medycznych, organizacyjnych i technicznych, co w efekcie służy poprawie bezpieczeństwa świadczonej opieki.
W codzienną pracę szpitala wpisane jest ryzyko błędów medycznych, których całkowicie wyeliminować nie sposób, ale którym można zapobiegać lub redukować ich skutki. Działania niepożądane mogą pojawić się wszędzie, bez względu na kraj, jego zamożność, poziom opieki w danym szpitalu czy jego reputację – podkreślają przedstawiciele szpitala przy Rakowskiej.
Przygotowanie Szpitala do każdej kolejnej wizyty akredytacyjnej jest wieloetapowe i wymaga zaangażowania całego personelu szpitala – jest to ponad 200 standardów zebranych w 15 działach. Każdy z nich zawiera szczegółowe, rygorystyczne wytyczne, które bezwarunkowo musi spełniać każdy szpital akredytowany.
Pod koniec 2020 roku Samodzielny Szpital Wojewódzki im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie Trybunalskim po raz czwarty przeszedł zewnętrzną procedurę oceny placówki służby zdrowia, spełniając warunki akredytacyjne za lata 2017-2020.
Więcej o procesie akredytacyjnym przeczytacie tutaj.
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS