A A+ A++

Z tlenoterapii korzystają bez przerwy pacjenci oddziałów covidowych. Obecne zużycie życiodajnego gazu wynosi 900 kg/ 24 h. Temat gazów medycznych jest w wielu jednostkach ochrony zdrowia wciąż marginalizowany,

a są one niezbędne nie tylko podczas terapii pacjentów zarażonych SARS-CoV-2, lecz w każdym procesie leczenia. W ubiegłym roku zużywano około 1m3 na przysłowiowe 1 łóżko, pobór gazów znacząco zwiększył się z uwagi na stosowaną tlenoterapię więc obecnie zużywamy około 3m3 na jednego pacjenta i mówimy tu o zużyciu dziennym.

Aby zwiększyć wydajność przepływu, poprawić ciśnienie w instalacji oraz zwiększyć bufor bezpieczeństwa w ostatnim tygodniu pracownicy firmy MESSER Polska dokonali wymiany zbiornika ciśnieniowego do ciekłego tlenu. Zapewnia to oszczędności w transporcie gazów, które na bieżąco musza być uzupełniane. Poprawny nadzór nad gazami medycznymi jest bezpośrednio związany z bezpieczeństwem pacjentów. Pamiętajmy o tym, że system rurociągowy do gazów medycznych to rozbudowana instalacja stanowiąca o niezaburzonym funkcjonowaniu jednostki ochrony zdrowia. Dlatego tak ważna inwestycja, została zrealizowana w drezdeneckim szpitalu.

Zwiększono pojemność zbiorników z 2300 kg na 9000 kg, co stanowi zabezpieczenie szpitala na około tydzień. Inwestycja została sfinansowana ze środków własnych szpitala.

źródło: Szpital w Drezdenku, 

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułRobert Stachowiak, SGI o DFG: Nowy podatek to potencjalny wzrost cen, który nie jest potrzebny i do końca uzasadniony
Następny artykułEdison Energia inwestuje w farmy fotowoltaiczne