Chcesz dostawać mailem najważniejsze informacje z Poznania? Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.
Artykuł aktualizowany
Pierwszy w Polsce szpital polowy, który powstaje właśnie na Stadionie Narodowym w Warszawie, ma przyjąć zakażonych jeszcze pod koniec tego tygodnia. Za budowę szpitala odpowiada Michał Dworczyk, szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.
W poniedziałek minister Zdrowia Adam Niedzielski potwierdził, że podobne szpitale powstaną w całej Polsce. – Siedem miast jest bardziej zaawansowanych. Tu chodzi o Warszawę, Łódź, Katowice, Kraków, Wrocław, Poznań, Gdańsk – tam już są rozpatrywane konkretne miejsca, gdzie takie szpitale będą powstawały – wyliczał na antenie radiowej “Trójki”.
W Poznaniu lokalizacja szpitala rozpatrywana była do tej pory na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, w halach targowych. W poniedziałek działacze Koalicji Obywatelskiej sugerowali, by nowy szpital “covidowy” powstał w Gnieźnie. W nowym, nieczynnym jeszcze budynku.
AKTUALIZACJA: Wieczorem biuro prasowe urzędu wojewódzkiego podało, że “obecnie nie zapadła ostateczna decyzja dotycząca postawienia szpitala tymczasowego w Poznaniu. – Takie rozwiązanie jest oczywiście analizowane. W przypadku Poznania – jeśli taka decyzja zapadnie – zostanie szczegółowo przedstawiona” – pisze Tomasz Stube, rzecznik wojewody.
Tymczasem Poznań jest już gotowy na budowę szpitala. – Jesteśmy w stanie wybudować go na MTP w ciągu tygodnia, dwóch. To nie jest problem. Ale szpital to nie tylko łóżka, i hale, problemem będzie brak kadry – mówił niedawno prezydent miasta Jacek Jaśkowiak.
Podał też, że budowa tymczasowej lecznicy ma kosztować co najmniej 1 mln zł. W weekend rząd ogłosił, że lazarety będzie wyposażać w Polsce w sprzęt Agencja Rezerw Materiałowych, która dysponuje między innymi ponad 80 tysiącami łóżek.
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS