A A+ A++

Szpital w zapytaniu ofertowym trochę przestrzelił z kwotą wykonania inwestycji, ponieważ założony budżet wynosił 8 229 026 zł. Do konkursu zgłosiła się tylko jedna firma – Philips Polska, która zaproponowała wykonanie hybrydowej sali operacyjnej za ponad 3 miliony złotych więcej (11 490 837 zł), niż przewidywała rzeszowska placówka.

Jednak finalnie władze szpitala postanowiły rozstrzygnąć przetarg i przyjąć ofertę Philips Polska. Wykonawca oprócz stworzenia nowej sali operacyjnej będzie musiał dostarczyć do niej aparat rentgenowski (angiograf). Dodatkowo firma stworzy salę dwułóżkową na Oddziale Anestezjologii i Intensywnej Terapii. Sala hybrydowa miałaby powstać na 3. piętrze szpitala MSWiA w Rzeszowie.

Czym jest hybrydowa sala operacyjna?

Największą różnicą między zwykłą a hybrydową salą operacyjną jest obecność sprzętu do obrazowania. Tradycyjnie urządzenia do obrazowania takie jak tomograf czy aparat RTG znajdują się w osobnych pomieszczeniach poza blokiem operacyjnym, tutaj będą elementem wyposażenia sali operacyjnej.

TOMASZ STAŃCZAK

Umożliwia to przeprowadzanie minimalnie inwazyjnych zabiegów i przyspiesza diagnostykę, w efekcie skracając czas trwania operacji.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułNiepołomice: akt oskarżenia przeciw burmistrzowi. Chodzi o nieprawidłowości przy przetargu
Następny artykułStarszy mężczyzna zmarł na Covid-19. Zaraz potem zniknął jego portfel i ktoś wyczyścił konto