A A+ A++

Jesteśmy szpitalem wielospecjalistycznym i możemy zaoferować kompleksową pomoc – mówi rzecznik Szpitala imienia Strusia Stanisław Rusek.

Formalnie będzie to polegało na tym, że część łóżek przeznaczymy właśnie dla takich pacjentów. W tej chwili jeszcze ta liczba łóżek jest określana przez nasze służby wewnętrzne. Natomiast będą to łóżka w poszczególnych oddziałach specjalistycznych, ale dodatkowo będą to również łóżka intensywnej terapii, czyli w tym sensie będziemy mogli udzielać bardzo konkretnej pomocy tym mieszkańcom Ukrainy, którzy będą musieli opuścić swój kraj wskutek działań wojennych

– wyjaśnia Stanisław Rusek.

Szpital wśród personelu ma osoby mówiące po ukraińsku, z poszkodowanymi medycy chcą porozumiewać się także w języku angielskim i rosyjskim.

Jest już prawie gotowy pociąg sanitarny z obsługą ratowniczą i wyposażeniem medycznym, który – jeżeli będzie taka potrzeba – będzie odbierał rannych z granicy z Ukrainą. Jak poinformowało ministerstwo zdrowia, pomieści 150 rannych. 120 szpitali w całej Polsce jest gotowych leczyć poszkodowanych z Ukrainy.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułWieluń: Akcja pomocy dla Ukrainy. Można przynosić dary do dawnej siedziby szkoły muzycznej
Następny artykułCaritas rozpoczął przygotowania do przyjęcia uchodźców. Ruszyła zbiórka