A A+ A++

Przerdzewiała metalowa konstrukcja czy pełne dziur drewniane schody kładki przy przystanku SKM Stocznia nie tylko zagrażają bezpieczeństwu, ale od lat są także powodem do wstydu dla władz miasta. Kładka stanowi bowiem jedno z głównych dojść do masowo powstających na terenach stoczniowych modnych klubów czy Europejskiego Centrum Solidarności.

Dość prowizorki. Czas na gruntowny remont kładki przy SKM Gdańsk Stocznia

Poprzedni remont, ale tylko części kładki – nad jezdnią ul. Jana z Kolna, przeprowadzony został w 2017 r. Prace objęły wówczas demontaż schodów od strony terenów stoczniowych i budowę nowych, stalowych oraz wykonanie zabezpieczenia antykorozyjnego konstrukcji stalowej, żelbetowej, a także balustrad obiektu.

Kładka przy SKM Gdańsk Stocznia czeka na remont ŁUKASZ GŁOWALA

Przed laty rozważana była także rozbiórka istniejącej kładki i budowa nowej, ale bardziej opłacalny okazał się kapitalny remont obecnej, którego w końcu mamy się doczekać w najbliższych latach.

Prace nad opracowaniem dokumentacji dla modernizacji kładki mają zakończyć się w I kwartale 2022 r.

– Celem opracowania jest przyszła zmiana skrajni kładki nad torami. Przebudowa kładki wraz z budową wind dla osób niepełnosprawnych, oświetlenia, odwodnienia oraz schodów poprawi pieszą komunikację pomiędzy ul. Jana z Kolna oraz ul. Kolejową, a także zwiększy poczucie komfortu użytkowników korzystających z komunikacji zbiorowej organizowanej przez PKP SKM – informuje Aneta Niezgoda z Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska.

Projekt będzie musiał uwzględnić pozostawienie i remont konstrukcji kładki w części nad ul. Jana z Kolna, dającej możliwość wykonania w przyszłości przebudowy obiektu z ewentualnym poszerzeniem pasa drogowego. Opracowanie projektu będzie poprzedzone oceną stanu technicznego kładki, badaniami geotechnicznymi i geologicznymi.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułRosnieft zrealizuje dwa projekty LNG w Arktyce
Następny artykuł“Wiadomości” TVP: zagraniczne koncerny nie chcą płacić podatków!