A A+ A++

Opublikowane niedawno statystyki wprawiają w osłupienie. Dane brytyjskiego Home Office i resortu pracy dotyczące liczby Polaków oraz innych obywateli krajów Unii, którzy mieszkają na Wyspach są bardzo rozbieżne. Według nich urzędy nie posiadają danych prawie 800 tys. imigrantów z krajów UE.

r e k l a m a





Zobacz także:

Jak podaje Daily Mail najnowszy opublikowany raport HMRC oraz Home Office wykazał duże rozbieżności. Według statystyk w latach 2013-14 w Wielkiej Brytanii podatek odprowadziło 2,4 mln imigrantów z krajów Unii Europejskiej, w tym także Polaków.

Jednak w tym samym roku liczba pracowników widniejących w statystykach resortu pracy wyniosła zaledwie 1,75 mln. Rozbieżność między obiema liczbami to prawie 800 tys. Gdzie zatem podziały się dane niespełna 800 tys. imigrantów z UE przebywających na Wyspach?

– Mówimy o bardzo dużej rozbieżności, to wydaje się nieprawdopodobne, że dane są poprawne. Różnicę w danych można wyjaśnić tym, że do Wielkiej Brytanii do pracy wielu obywateli UE przyjeżdża na krótki czas, na przykład tylko na lato. W ten sposób można odnaleźć około pół miliona osób, których brakuje w statystykach, nadal brakuje jednak 300 tysięcy – mówi Jonathan Portes członek National Institute of Economic and Social Research.

Tak duża rozbieżność statystyk może także sugerować, że brakujące dane to imigranci z krajów europejskich, którzy pracują na czarno. Nie mniej jednak osoby, których w systemie nie ma mogą mieć spore problemy w przyszłości.

Liczba imigrantów, głównie z krajów UE, w tym przede wszystkim z Polski, wzrosła na Wyspach trzykrotnie w ciągu ostatnich 10 lat. Szacuje się, że w 2015 roku w Wielkiej Brytanii mieszkało aż 3,2 miliony obywateli UE.

Krytycy twierdzą, że gwałtowny wzrost imigracji spowodował obniżenie płac w niektórych branżach niskich kwalifikacji takich jak rolnictwo, czy przetwarzanie żywności. Wzrost liczby imigrantów spowodował także nacisk na usługi publiczne takie jak szkoły, czy opieka zdrowotna.

To właśnie te argumenty były jednymi z najczęściej używanych do poparcia opuszczenia przez Wielką Brytanię Unii Europejskiej w czerwcowym referendum.

Paulina Lęcznar / POLEMI.co.uk
Fot.: Rob Hyrons / Shutterstock

Linki sponsorowane



Dołącz do POLEMI na facebooku i BĄDŹ NA BIEŻĄCO!


Warto przeczytać…

Grafika

Grafika

Grafika

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułUK: Rząd rzuca kłody pod nogi Polakom pracującym na Wyspach! Nowe zmiany uderzają w imigrantów z UE!
Następny artykułKoniec z mówieniem po polsku w pracy w Wielkiej Brytanii!