A A+ A++

Nie w kwietniu, jak bywało wcześniej, ale dopiero w maju rozpocznie się w tym roku rekrutacja do szkół ponadpodstawowych. Czasu jest teoretycznie sporo, ale podjęcie decyzji, zwłaszcza w dobie epidemii nie należy do najłatwiejszych. Ósmoklasiści coraz intensywniej się nad tym zastanawiają.

W Zamościu jest 15 podstawówek (10 publicznych i 5 niepublicznych, w tym specjalne). Uczy się w nich obecnie 590 ósmoklasistów. Nikt nie powinien się martwić o miejsce dla siebie w szkole średniej. Zamojskie ogólniaki, technika i szkoły branżowe są w stanie przyjąć zdecydowanie więcej pierwszaków. Tak zresztą jest co roku. Zdecydowana większość uczniów szkół średnich stanowi młodzież spoza miasta, głównie z powiatu zamojskiego, ale bardzo często także tomaszowskiego, rzadziej z hrubieszowskiego i biłgorajskiego, ale czasem też z krasnostawskiego.

Jeszcze myślą

Paula Tarnowska jest ósmoklasistką ze szkoły podstawowej nr 6 w Zamościu. Przed nią egzamin ósmoklasisty, ale zanim do niego podejdzie, powinna już wiedzieć, jaką szkołę wybierze. Jednak póki co, nie podjęła ostatecznej decyzji. – To na pewno będzie liceum, nie wiem jeszcze które konkretnie. Najbardziej interesują mnie klasy lingwistyczne. Bo lubię uczyć się języków obcych, teraz angielskiego i niemieckiego i chciałabym je zdawać w rozszerzeniu na maturze – mówi nastolatka. 

Ostatecznej decyzji o wyborze szkoły nie podjęła jeszcze również Marysia Terlecka, która także uczy się w “Szóstce”.  – Na pewno będzie to jedno z zamojskich liceów. Wybór mojej klasy będzie uzależniony od wyników majowych egzaminów – zastrzega ósmoklasistka. 

Więcej o ofercie zamojskich szkół i liczbie miejsc dla nowych uczniów w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykuł400 dni walki z pandemią
Następny artykułAżurowa Sowa – mała marka handmade z Kalisza. Autorskie tekstylia i akcesoria dla dzieci