A A+ A++

Work-life balance, jak w nim czytamy, jest teraz drugim po wynagrodzeniu najważniejszym aspektem pracy. Przedsiębiorstwa, które to rozumieją, są zwykle wysoko cenione przez pracowników, co potwierdzają np. ich wysokie miejsca na listach najlepszych miejsc pracy publikowanych przez Great Place to Work. Niektóre z nich mają bardzo innowacyjne pomysły. We Francji Accenture testuje np. specjalny, dodatkowy urlop o długości nawet trzech miesięcy i płatny na poziomie 50 proc. wynagrodzenia. Przysługuje on pracownikom z ponadpięcioletnim stażem. Nad Sekwaną też coraz łatwiej o firmy, które przestawiły się na 4-dniowy tydzień pracy. Pionierem była Groupe LDLC, działająca w sektorze IT. Skrócony tydzień pracy objął wszystkich pracowników.

Czytaj też: Czterodniowy tydzień pracy, widmo zwolnień i co jeszcze? Maciej Witucki: Rośnie frustracja pracowników i pracodawców

Pomysł wypalił – w ciągu pierwszego roku funkcjonowania w nowym modelu Groupe LDLC zanotowała sześcioprocentowy wzrost obrotów. Co ważne, radykalne eksperymenty z czasem pracy zaczynają się pojawiać również w Polsce.

Nieoczywiste benefity w polskich firmach: 6-godzinny dzień pracy, dowolność miejsca wykonywania pracy

czytaj dalej

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułDo czego służy siatka na szybie mikrofali? Będziesz zaskoczony
Następny artykułSilnik przyszłości przeszedł pierwsze pomyślne testy w NASA