Bracia Szejowie pomimo, że od prawie dwudziestu lat są obecni na rajdowej scenie, to dopiero teraz poczuli smak zwycięstwa rundy Mistrzostw Polski. Pochodząca ze Śląska załoga ma za sobą wiele wzlotów i upadków i to zwycięstwo jest dla nich z pewnością spełnieniem marzeń.

Finałową sekcję trzeciej rundy RSMP 2024 uzupełniły odcinki specjalne Zawoja i rozgrywany jako Power Stage Maków Podhalański. Na Zawoi najszybsi znowu byli Jarosław Kołtun i Ireneusz Pleskot, odnosząc czwarte oesowe zwycięstwo z rzędu. Jakuba Matulkę i Daniela Dymurskiego pokonali o 3,1 s. Trzecie miejsce zajęli Zbigniew Gabryś i Damian Syty [+3,9 s].

O losach rajdu zadecydował odcinek specjalny Maków Podhalański, który na potrzeby Power Stage, został wydłużony o kilometr w stosunku do pierwszego przejazdu i liczył 5,4 km. Po zniszczonej i mocno zabrudzonej nawierzchni, najszybciej poruszali się Jarosław Kołtun i Ireneusz Pleskot, którzy pokonali o 0,5 s Zbigniewa Gabrysia i Damiana Sytego i rzutem na taśmę awansowali na trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej. Grzegorz Grzyb i Adam Binięda wykręcili drugi czas na Power Stage [+0,3 s] i na takiej samej pozycji ukończyli zmagania w całym rajdzie. Czwarty rezultat należał do braci Szejów, którzy wygrali rajd mając w zapasie 10s nad Grzybem i Biniędą.

Piąty czas próby [+2,5 s] Jakuba Matulki i Daniela Dymurskiego nie zmienił znacząco ich sytuacji po wczorajszym dachowaniu i debiutująca w tegorocznych Mistrzostwach Polski w samochodzie Rally2 załoga, skończyła rajd na odległej pozycji. Trochę poniżej oczekiwań jest piąte miejsce Łukasza Byśkiniewicza i Daniela Siatkowskiego, którzy na mecie do zwycięzców stracili 58,3 s. Najszybsza załoga wśród samochodów z napędem na jedną oś, Jacek Sobczak i Michał Marczewski, dotarła do mety na szóstym miejscu [+2.52,1] i wygrała klasę NAT3.

Najszybsi w klasie 3. Hubert Kowalczyk i Jarosław Hryniuk to siódma załoga w klasyfikacji generalnej [+3.55,2]. Załoga Renault Clio Rally nie miała sobie równych w swojej klasie i bardziej skupiała się na rywalizacji z Hubertem Laskowskim i Michałem Kuśnierzem, którzy byli najlepsi w klasie 4. wygrywając wszystkie 13 odcinków specjalnych i zajęli ósme miejsce w generalce [+ 4.09,7]

Pierwszą dziesiątkę rajdu uzupełniły pozostałe załogi klasy 4.Michał Chorbiński i Patryk Kielar [+5.11,3], oraz Kajetan Świder i Marcin Borycki [+5.57,3].

W HR2 triumfowali Tomasz Piechowicz i Arkadiusz Skorupa, a w NAT2 Szymon Talik i Michał Trela. Do grona zwycięzców klas należą też: Łukasz Papaj i Katarzyna Papaj (NAT4) i Przemysław Sobierajski i Dawid Wnuczyński (HR4).

Czwartą rundą RSMP 2024 będzie Rajd Koszyc zaplanowany w dniach 12-14 lipca.