A A+ A++

Kevin Feige stojący na czele Marvela postanowił wyjaśnić, jak zapatruje się na kwestię zmęczenia superbohaterami. Szef studia ma ciekawe spojrzenie na ten temat, a jego zdanie wydaje się podzielać twórca The Boys.

Źródło fot. Doktor Strange w multiwersum obłędu, Sam Raimi, Marvel, 2022

i

Już w tym tygodniu na wielkie ekrany wejdzie Deadpool i Wolverine – widowisko, wobec którego wiele osób – w tym szefowie Marvela – ma wysokie oczekiwania. Fani i filmowcy żywią nadzieję, że produkcja zdoła przełamać złą passę MCU w obliczu zmęczenia superbohaterami. Podczas wywiadu promującego wspomniany tytuł szef studia postanowił wyjaśnić, o co tak naprawdę chodzi w tym zjawisku.

Kevin Feige uważa, że całe zmęczenie supebohaterami sprowadza się do uczucia przypominającego obowiązek „odrabiania pracy domowej”. Filmowiec wyjaśnił, że ludzie powinni „sięgać po to, czym się interesują”, a nie być zmuszanymi do tego, by oglądać konkretną produkcję.

Ludzie mówią o zmęczeniu supebohaterami. Uważam, że chodzi o uczucie związane z obowiązkiem odrabiania pracy domowej.

Kevinowi Feigeowi z pewnością chodzi o to, że fani widowisk superbohaterskich zostali zmuszeni przez studia do tego, by sięgać po wszystkie tytuły z danego uniwersum, jeśli chcą w pełni zrozumieć nowe produkcje. To jeden z zarzutów kierowanych przez widzów w kierunku Marvela, coraz ciężej bowiem nadążyć za licznymi, powiązanymi ze sobą, filmami i serialami.

Przypomnijmy, iż właśnie tego stara się oszczędzić fanom Eric Kripke, twórca The Boys. Filmowiec zapewniał, że choć pomiędzy główną serią Amazona a spin-offem Gen V istnieją powiązania, to oglądanie jednego serialu nie jest konieczne do zrozumienia drugiego. W niedawnym wywiadzie twórca użył bardzo podobnych słów do tych, które padły z ust Kevina Feige’a – zapewnił, że nie ma zamiaru „zadawać publiczności zadań domowych”.

Jak sądzicie, czy obserwacje szefa Marvela odbiją się na przyszłości studia?

Filmoznawczyni, absolwentka MISH Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jej praca magisterska dotyczyła nowej duchowości w kinie współczesnym. Redaktorka serwisu Filmomaniak od kwietnia 2023 roku, wspiera redaktora prowadzącego i szefową wszystkich newsmanów. Wcześniej pisała do naEkranie. Jeśli po raz setny nie ogląda Dziewiątych wrót, to po raz pierwszy czyta książki Therese Bohman i Donny Tartt. Woli gnozę od grozy, dramaty od horrorów, Junga od Freuda. W muzeach tropi obrazy symbolistów. Biega długie dystanse, jeszcze dłuższe pokonuje gravelem. Uwielbia jamniki.

więcej

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułKiermasz odzieżowy dla Michałka Bienia w Miejskiej Hali Sportowej
Następny artykułEkspres kolbowy vs. przelewowy – różnice i zalety każdego z nich. Który wybrać? [ Strefa biznesu ]