Gdyby nie zaangażowanie i determinacja łaskich oraz sieradzkich policjantów, nie wiadomo, jak potoczyłyby się dalej losy 38-letniej kobiety, będącej w kryzysie emocjonalnym. Działania funkcjonariuszy zakończyły się sukcesem. 38-latka została odnaleziona i trafiła pod opiekę lekarzy.
W poniedziałek (25 marca br.), około godziny 9:00, oficer dyżurny łaski Policji otrzymał zgłoszenie o zaginięciu 38-letniej kobiety, która dzień wcześniej około godziny 21:30 wyjechała samochodem od opiekunki swojego dziecka, gdzie była odebrać jego rzeczy. Zawiadamiający przekazał informację, że kobieta jest w złym stanie emocjonalnym, określił też jak była ubrana oraz jakim samochodem się porusza. Dodał, że kobieta nie odbiera od nikogo telefonu oraz nie odpisuje na wiadomości. W miejsca potencjalnego przebywania kobiety, dyżurny błyskawicznie skierował wszystkich policjantów, natomiast Komendant Powiatowy Policji w Łasku ogłosił alarm dla jednostki. Funkcjonariusze rozpoczęli poszukiwania mieszkanki powiatu łaskiego, sprawdzali wszystkie możliwe lokacje – dworce PKP, szpitale czy też hotele, rozpytywali znajomych oraz rodzinę zaginionej. O poszukiwaniach 38-latki powiadomiono także jednostki ościenne. Z poczynionych ustaleń przez łaskich kryminalnych wynikało, że kobieta może przebywać na terenie Sieradza. Trop ten szybko okazał się być trafiony, bo po chwili Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Sieradzu odnaleźli poszukiwaną kobietę w rejonie rzeki Warty. Policjanci przekazali 38-latkę zespołowi pogotowia ratunkowego a następnie kobieta trafiła pod opiekę lekarzy.
Pamiętajmy. Kryzys emocjonalny może dotknąć każdego. Warto wiedzieć, jak rozwiązywać problemy lub wesprzeć innych w samodzielnym rozwiązywaniu trudności. Warto również nie wahać się i skorzystać z porady specjalisty z dziedziny psychologii czy psychiatrii, działających m.in. w każdej poradni zdrowia psychicznego.
Nie lekceważmy żadnych sygnałów świadczących o tym, że ktoś nie radzi sobie z trudną sytuacją życiową, okazujmy wsparcie i pomoc w kryzysie. Na terenie całego kraju można dzwonić na:
– kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych 116 123, czynny 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Połączenie jest bezpłatne;
– w Komendzie Głównej Policji funkcjonuje „Policyjny Telefon Zaufania dla Osób Dotkniętych Przemocą w Rodzinie” o numerze: 800 120 226;
– wsparcie oferowane jest również przez sieć ośrodków pomocy pokrzywdzonym, finansowaną ze środków Funduszu Sprawiedliwości, który podlega Ministrowi Sprawiedliwości;
– aktualne dane dotyczące ośrodków pomocowych znajdziesz na stronie: www.pokonackryzys.pl
– w sytuacji zagrożenia życia zadzwoń na numer alarmowy 112.
sierżant sztabowy Bartłomiej Kozłowski
Redakcja serwisu ŁaskOnline.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS