A A+ A++

Podziel się na Facebooku

Tweet (Ćwierkaj) na Twitterze

Rekiny Dziewiątki, Sekcja Karpiowa Azoty, Koło PZW Azoty i Ośrodek Zarybieniowy Poliwoda po raz kolejny zorganizowały wyjątkową akcję zarybiania. W minioną sobotę dzieci wypuściły do jeziora karpie, dając im drugie życie.

W sobotę od godziny 11 na jeziorze w Miejscu Kłodnickim odbyło się nietypowe zarybianie. Na kilka dni przed Wigilią dzieci i młodzież uczestnicząca w akcji wypuścili do wody karpie. Ryby, które trafiły do Miejsca Kłodnickiego, pochodzą z ośrodka zarybieniowego „Paliwoda”.

Od lat kształtujemy u dzieci postawę odpowiedzialności za otaczający świat. Uczymy równowagi – tyle, ile zabieramy ze świata, tyle dawajmy. Wszystko jest dla ludzi. Ale z dóbr trzeba korzystać mądrze i rozważnie – postawa proekologiczna. I nie jest to w sprzeczności z polskimi tradycjami. Wprost przeciwnie, zachęcamy do ich kultywowania. A ponadto zbudowanie wśród dzieci przekonania, że mają wpływ na otaczający świat, jest bezcenne. Kształtuje ludzi wrażliwych i nieobojętnych na potrzeby innych – mówi Wojciech Czapla, koordynator i organizator akcji.

To już kolejna edycja, w której bierzemy udział. Wszystko zaczęło się pięć lat temu od małej grupy zapaleńców, która z każdym rokiem stawała się liczniejsza. Z roku na rok akcja zaczęła cieszyć się coraz większą popularnością. Mogą w niej brać udział wszyscy mieszkańcy naszego miasta wraz ze swoimi dziećmi. Wypuszczanie na wolność karpi wyjątkowo przypadło do gustu najmłodszym uczestnikom. Widać, jak bardzo cieszy je świadomość tego, że mogą mieć wpływ na otaczającą nas przyrodę. Mogą dla niej zrobić coś dobrego. Każdy karp dostaje imię i szansę na długie życie, a dzieci przy okazji uczą się wrażliwości i tego, że w przyrodzie musi być zachowana równowaga – mówi Agnieszka Konowaluk-Wrotniak, uczestniczka corocznego zarybiania.

Podczas wydarzenia odbyło się również wręczenie nagród dla dziecięcych mistrzów w wędkarstwie spławikowym pośród Rekinów Dziewiątki.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułQuo vadis prezydencie?
Następny artykułSiano pod obrusem, 12 potraw i wspólne kolędowanie. Nasze Polskie tradycje.