A A+ A++

Do grupy 1c należą policjanci, strażacy strażnicy graniczni, funkcjonariusze Izby Celno-Skarbowej, Inspekcji Transportu Drogowego i strażnicy miejscy. Szczepienia w tej grupie zaczęły się w środę, 24 marca, w szpitalu tymczasowym na Stadionie Narodowym.

Nie wszyscy mundurowi chcą się jednak szczepić: “Problem w tym, że na blisko 93 tys. policjantów z całego kraju chęć zaszczepienia wyraziło jedynie 57 tys. osób, czyli ok. 60 proc.” – informuje warszawska “Wyborcza”.

A jak jest w woj. lubuskim, gdzie służy ok. 2,7 tys. policjantów? – Chęć skorzystania z tej możliwości wyraziło ponad 4 tys. funkcjonariuszy z regionu, w tym 1,5 tys. policjantów – informuje Maludy i dodaje, że w Lubuskiem na koronawirusa zachorowało 500 policjantów, a 824 przebywało na kwarantannie. 

Jako pierwsi w regionie zaszczepili się policjanci z KMP w Międzyrzeczu oraz strażacy z powiatowego PSP. Dawkę otrzymali w międzyrzeckim szpitalu. – W kolejnych dniach do szczepień przystąpią policjanci z powiatu krośnieńskiego, słubickiego i żagańskiego oraz Oddziałów Prewencji. Do końca kwietnia powinni zostać zaszczepieni wszyscy z 4 tysięcy mundurowych, którzy wyrazili akces w procesie szczepienia – mówi rzecznik.

CZYTAJ TEŻ: Rząd zaostrza lockdown. Do fryzjera nie pójdziesz, kościoły są otwarte. Co jeszcze się zmienia?

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułRocket League Sideswipe – zapowiedziano mobilny spin-off hitu Psyonix
Następny artykułUrzędnicy sprawdzą jak wam się mieszka