Szarańcza dotyka rolnictwo, ponieważ owady pożerają rośliny. Organizacja Narodów Zjednoczonych ds. wyżywienia i rolnictwa (FAO) mówi o bezprecedensowej sytuacji w Kenii, Etiopii i Somalii: – Drugi cyklon pozwoli na dalsze sprzyjanie warunkom do rozwoju szarańczy, która zamiast 400-krotnie, wzrośnie 8000 razy – mówił Keith Cressman, ekspert ds. prognoz szarańczy dla FAO ONZ.
Dyrektor Rajdu Safari: Phineas Kimathi zapewnia jednak, że szarańcza nie wpłynie na organizację imprezy: – Szarańcza pojawiła się znacznie bliżej granicy z Somalią, która oddalona jest o ponad 400 kilometrów. W naszym regionie jest jej niewiele. Lokalnie nie mamy z nią problemu. Wszyscy spodziewają się, że szarańcza zniknie, gdy pojawi się deszcz i pora deszczowa.
Międzynarodowe media donosiły jednak o znacznych rojach szarańczy w pobliżu stolicy kraju: Nairobi. Cyril Ferrand, który zarządza wschodnioafrykańskim sztabem kryzysowym, przyznał: – Walka z już krytycznym stanem szarańczy staje się coraz trudniejsza. Pojawia się niespotykane zagrożenie dla bezpieczeństwa żywnościowego i źródła utrzymania.
Z szarańczą można walczyć pestycydami, jednak zamknięcie wielu granic i ruchu lotniczego utrudnia Kenii ich import.
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS