A A+ A++

Kina wprawdzie otwarte, ale większość z nas przestawiła się już na domowy tryb funkcjonowania. Wieczory chętnie spędzamy z rodziną przed telewizorem – oglądamy filmy, słuchamy muzyki albo korzystamy z konsoli do gier. Sprzęt TV z dostępem do internetu daje nam wygodę – najmłodsi mogą uczyć się kroków tanecznych, a my możemy poćwiczyć jogę z Mandy Ingber lub zrobić trening z Tiffany Rothe. Dobrze zaaranżowana przestrzeń sprawia, że czujemy się jeszcze lepiej, a spędzanie czasu w mieszkaniu daje nam przyjemność. Co podkreśla domowy klimat? Oczywiście piękne i funkcjonalne meble, które w połączeniu ze sprzętem RTV nadają strefie wypoczynkowej odpowiedniego wyglądu.

Kupując meble do salonu, warto wyznaczyć poszczególne strefy, np. część wypoczynkową z kanapą i stolikiem kawowym czy ścianę telewizyjną. Białe meble będą idealnym wyborem, ponieważ synchronizują całe pomieszczenie, jednocześnie zostawiając miejsce na wyeksponowanie dodatków dekoracyjnych. Sprawiają, że pokój staje się optycznie większy, bardziej przestronny i czysty, a do tego kolorystycznie uzupełniają się ze sprzętem RTV w czarnym kolorze. Co ciekawe, za prekursora skandynawskiego stylu uznaje się Carla Larssona, szwedzkiego malarza i architekta. Jest on autorem cyklu obrazów przedstawiających dom artysty, który urządziła jego żona. Aranżacja tak bardzo spodobała się odbiorcom, że szybko została doceniona przez sąsiadów, takich jak Dania czy Finlandia. Dziś wszyscy chętnie korzystamy ze szwedzkich pomysłów, czego przykładem są wciąż ponadczasowe, białe meble i panele.

Retro wróciło, a my chętnie kupujemy meble nie tylko pod RTV, ale również po to, by móc kolekcjonować np. płyty winylowe. Współczesne meble wyraźnie nawiązują do lat 60 ubiegłego wieku. Tworzone są w tej stylistyce od podstaw, a szczegóły techniczne dopasowywane są do współczesnych potrzeb. Jednym z najgorętszych trendów jest styl mid century, czyli meble i ozdoby pochodzące z połowy XX w., które mają nam przypominać o tym, jak mieszkało się kiedyś. Główną zaletą takich mebli jest strona praktyczna, a także ergonomia, wytrzymałość i uniwersalny design. Korzenie tego nurtu sięgają niemieckiej uczelni Bauhausu, działającej w dwudziestoleciu międzywojennym. Związani z nią artyści, którzy po wojnie wyemigrowali do USA, zaczęli projektować modne i proste meble za niewielkie pieniądze.

Przedmioty z drewna urzekają nas z wielu powodów. Są piękne, trwałe i tworzone w duchu idei zero waste. Dziś chętnie sięgamy po meble z odzysku, tworzymy własne projekty, np. drewniane skrzynie na zabawki czy drabiny do przechowywania kosmetyków. Nic dziwnego, że producenci mebli szybko zauważyli modę na recykling. Meble tego rodzaju posiadają cechy charakterystyczne różnych rodzajów drewna, takich jak drewno tekowe, palisander indyjski, akacja czy mango. Znaki zużycia i widoczna struktura drewna nadają stolikom RTV wyjątkowy wygląd, a za każdym takim przedmiotem kryje się jego własna historia. Co ciekawe, taka szafka czy regał mogą mieć kilka kolorów, co sprawia, że stają się jeszcze bardziej oryginalne i jedyne w swoim rodzaju.

Odkąd ekologia zdominowała wiele dziedzin naszego życia, kwestią czasu było pojawienie się jej w branży wnętrzarskiej. Meble z recyklingu często idą w parze z ręcznymi zdobieniami i elementami artystycznymi – tu już wkracza homemade, który jest chyba najsilniej zakorzenionym trendem ostatnich lat.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułPiąty holownik odebrany. Leszko w 3. Flotylli
Następny artykułSPEED – podsumowanie tygodnia